Головна сторінка
Історія Бережницької школи Друк e-mail

В 1900 році в приміщенні, де була розсташована  Польська гміна, почала функціонувати церковно – приходська школа. Це найдавніша і найперша школа Дубровицького р-ну.  Завідуючим  ( тоді так називали директора), був  Тарасюк Г. П.

1930- 1939рр.. – семикласна публічна школа з викладанням української мови. Навчання велося українською мовою, завдяки « Просвіті», яка діяла на той час Бережниці. Директором був Швай Г. А.. У 1947 році, відбувся перший випуск семирічної школи.

Треба сказати, що учителі школи на час німецької окупації сховали все навчальне приладдя та підручники в надійному сухому місці. Таким чином, була збережена багата навчальна база. У 1943 році, вчителька Охинська Ніна Калениківна, організувала в своїй хаті гімназію для Бережницької молоді. Це можна назвати унікальним явищем для періоду лихоліття.   7 січня 1944 року в Бережницю вступили радянські війська. Ніна Охинська протягом 1944 – 1946рр.. працювала в Бережницькій школі, викладаючи німецьку мову, історію.

У 1953 році відбувся перший випуск десятирічки.  

Із стін школи вийшло багато знаменитих і відомих за межами ройону, області, України людей.   

В сучасній школі працює колектив однодумців, який очолює вчитель вищої категорії із званням « Старший вчитель» - Кедрук Галина Володимирівна.

Головна мета школи – розвиток творчого потенціалу особистості в процесі навчання.

Девізом школи стали слова відомого  педагога, вченого « Усяка школа славна не кількістю, а славою своїх учнів».
Учні школи призери районних, обласних олімпіад, конкурсів – захисту науково – дослідницьких робіт МАН.

Телефон- 3-01-19.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити