Головна сторінка
Історія села Бережниця Друк e-mail

altМістечко Бережниця знаходиться на лівому березі річки  Горині при впадині в неї річки Бережанки за 138 км від Луцька. До першої світової війни було воно складовою частиною Луцького повіту, крайньою північно-східною точкою на  його  адміністративно-територіальній карті, тому-то й з Луцьком пов"язують його вікові духовні й економічні зв"язки і наше містечко не раз відігравало важливу роль в історичній долі Бережниці. В Держархіві Волинської області зберігаються численні документи, історичні джерела, які й стали основою для написання цих, досі невідомих, сторінок з минулого цього чарівного поліського містечка над Горинню.

Дослідження Антончика Антона Хомича

На сторінках його історії можна  можна відшукати імена наших православних князів   Гольшанських, Острозьких, які були засновнаками і будівничими містечка, спричинились до господарської і духовної розбудови краю.

Свою назву виводить воно від слова "берег" , тобто, в основу її покладено природний фактор. Перша писемна згадка про містечко 1580 рік. Значилося тоді воно в документах як "Бережків", але в плині часу видозмінилося і зберегло дотеперішню свою назву.

Археологічні джерела дають нам підставу беззаперечно стрерджувати, що місця були заселені в сиву давнину. Сліди наших далеких пращурів знаходимо по численних  знахідолк стоянок, кам"яних та залізних  знарядь праці, по курганах, яких так багато навколо Бережниці. А над річкою Бережанкою на початку цього століття виявлено залізницю, тобто піч, в якій плавили руду.

Добу раннього середньовіччя на цій території позначено знахідками римських монет, пізніше монетами із зображенням князя  Володимира Великого, що свідчать про жваву торгівлю найголовнішими товарими-збіжжям, худобою, хутром, медом, воском, бурштином і іншими - з окраїними провінціями Римської імперії та із золотоверхим стольним Києвом. Населення того краю пережило  і навалу татаро-монголів, опинилося потім у складі Великого князівства Литовського, а по Люблінській унії 1569 року - Речі Посполитої.

Першими, відомими нам дотепер, власниками Бережниці були князі  Острозькі, які багато приклались і до розбудови цього краю, а містечка зокрема. 1650 року воно належало вже до власності князя Доминіка Заславського. І, як бачимо з документів, було тут вже 200 домів місцевих українців та 5 єврейських. Але вплині часу кількість останніх перевищить набагато місцеве населення. Пізнішими власниками Бережниці були Кульбішівські, Чацькі, а після польського повстання 1831 року московський уряд забирає його до "казни".

Містечко ще з княжих часів було волосним центром з одйменною назвою. У давні часи - це важливий центр ремесла і торгівлі та важливий духовний осередок Полісся. 

alt

Славилися місцеві міщани не тільки своїми ремеслами - ткацтво, бондарство, теслярство, а й монументальним будівництвом. Завдяки їх розуму і рукам при фундації Острозьких, які дбали  про розквіт релігійного і культурного життя в краї, виріс у містечку перший храм Різдва Богородиці. Пізніше він зник у вогні невідомої пожежі, що, до речі, спалахувала не раз, але після кожної з плжеж вибудовувався заново, щоб могла місцева людність славити ім"я Господнє. Про небайдуже ставлення князів Острозьких до місцевої святині свідчить подарована  храму нашими князями-просвітителями Острозька Біблія, яка до 30-х років знаходилась у святині, пізніше її забрали насильно до музею у Варшаві. В храмі і дотепер зберігається дуже цінна ікона Бережницької Бого-матері - також дарунок князів (вкрадена). 

alt

Впродовж своєї історії цей образ пере-жив багато. Його насильно було перенесено до місцевого римо-католицького костелy‚святого Рафаїла, збудованого у 1726р., який містив цінні мистецькі шедеври та багату бібліотеку,  титуловано поясним написом латинською мовою, але майбутнє ікони, як і минуле, тісно пов"язане з  українським православ"ям і є його великою і незаперечною святинею вцьому краї.

alt

Князі Острозькі подарували храму й інші цінності - книги,чаші, плащаниці, та Євангеліє подароване братами  Прокоповичами 1669 року.

altalt

У 1911 року в Бережниці налічувалося 408 домів, 2930 жителів. Тут розміщувались волосне управління, міщанська управа, пошта і телеграф, акцизний уряд, лісництво, однокласна школа, фельдшерський пункт, аптека та аптечний склад, 22 крамниці, земський склад сільгоспмашин, ресторан. Щорічно відбувалось тут 4 ярмарки, на які привозили свої товари купці знайвіддаленіших частин Луцького повіту і самого Луцька.

alt

Нинішній величний храм Різдва Пресвятої Богородиці зведено місцевими зодчими 1911 року по пожежі попередньої святині. Храм дерев’яний, хрестоподібний у плані, вівтарем на схід.  Під час його побудови було збережено святість місця святині, а врятовані духовні скарби в тому числі і Євангеліє, благодатний образ, Острозька біблія перенесені до новозбудованої церкви. В жовтні 2012 року, нинішній настоятель храму отець Миколай, віднайшов старовинний колокол 1901  року виготовлення, що прикрашав колись дзвіницю храму й був схований від атеїстів.

alt

(відкриття храму Різдва Пресвятої Богородиці 1911року)

Великою земельною власністю володіли тут Параскева Горовець - 492 десятини та Станіславовичі - 1094 десятин. За статистикою Бережницького волосного управління та міщанської управи, дві третини від усьго населення містечка становила єврейська (жидівська) громада. У побуті єврйське населення користувалося рідною мовою, мало релігійні інституції ( 5 синагог), своє самоврядування, свої початкові навчальні заклади, де були вчителі-бакаляри, громадські організації ( «холуци», « кагал» тощо). У певний час випускали навіть свої бережницькі гроші, номінацією в 1, 3 і 5 рублів. Українці, поляки, росіяни становили третину від загальної кількості мешканців містечка. Польська община теж дотримувалася своїх традицій.

За народними переказами, двоє бережничан були послані громадою до імператриці Катерини ІІ за справедливістю. Неблизька дорога пролягла до Санкт-Петербурга. Не одну пару постолів довелося стоптати сміливцям – Плисці та Жмурику. Один із них в дорозі помер, а живий повернувся з грамотою, у якій значилося, що міщани Бережниці й надалі залишаються вільними.

Перша світова війна та революція лишили свої сліди і в Бережниці, їх хід позначився на ній руїнами і смертями. З самого початку світової війни багато мешканців Бережниці змушені були залишити свої домівки і рушити на схід, ставши, таким  чином, біженцями. Не всі повернулись у рідні місця. Чисельна група молодих і здорових бережничан потрапила в царську армію, а звідти – прямісінько на фронт. У містечку з’явилися сироти, вдови, каліки- інваліди війни. Мирний люд утратив нажите з великими труднощами майно. Бережничанин Прокопець Григорій повернувся з війни повним Георгієвським Кавалером. Каленичок Калістрат, Пудзюк Яків мали по два Георгіївські хрести. Нагород були удостоєні Антончик Іван, Параниця Северин та інші. «Мій батько – згадує  Антончик Антон Хомич, – Антончик Хома Тихонович ( 1899-  1944), під час Першої світової війни зі своїми трьома сестрами став біженцем, побував у Мурманську та багатьох інших місцях. Повертаючись в Україну, став вояком  УНР, був учасником бою під Базаром. Коли дістався рідної Бережниці і витяг зі свого речового мішка молитовник, з яким ніколи не розлучався , то побачив, що книга була прошита кулею, і це врятувало йому життя».

Протягом 1917  - 1921рр. у містечку часто змінювалася влада. У 1918р. тут було встановлено радянську владу. Червону кінноту змінило військо польське, яке отаборилося в Бережниці на вигоні.

За Ризьким договором 1921 року між більшовицькою Росією та повесальською Польщею Бережниця в складі Сарненського повіту Поліського, а з 1931 року - Волинського воєводства. Будівництво своєї Малапольщі на наших
землях новими окупантами не оминуло Бережниці. В містечку символом могутності поляків став постерунок поліції панствової, яка всіма силами поборювала українство у цьому краї. Проте польські окупанти забували найголовніше - глибоку національну свідомість жителів містечка, яка віки притамана була їхній духовності, становила разом з українською православною вірою незнищену скарбницю поліщуків.

Переглядаючи історичні і документальні джерела того часу, які зберігаються в Держархіві Волинської області, знаходжу яскраві прояви національної і релігійної свідомості жителів містчка, їхню велику і щиру любов до своєї предковічної української православної церкви, рідної мови й культури.

Щоб охороняти рідну мову на Західній Україні, опанованій на той час польським окупантом, виросла і розцвіла "Просвіта", філія якої була і в Бережниці. На захист українського православ"я в Луцьку створено 1931 року Товариство ім. Петра Могили. Серед його членів були жителі містечка: Волков Мартин, Антончик Іван, Васильчик Юрій, Дячок Пилип, Сікідін Трифон і десятки інших.

alt

Духовне життя Бережниці того часу було зосереджене у "Просвіті", що її заснували тут Авенір Коломієць, абсольвент теологічного відділу Варшавського університету, священик, колишній старшина армії УНР, посол до польського сейму Мартин Волков. Всі свідомі свого українства молоді люди стали просвітянами, несли освіту й культуру своєму народу, творили його духовність, чим не могли не викликати ненависть і кару від рук окупанта. Молоді просвітяни дарували жителям містечка й навколишніх сіл радість зачерпнути красу української пісні, танцю, слова в вої спраглі душі, налити їх по самі вінця духовними національними скарбами. При "Просвіті" активно діяли хоровий, аматорський гуртки,читальня, були товариства "Відродження", тверезості та проти нікотину. На місцевій сцені часто йшли вистави п"єс наших класиків, хор незмінно виконував "Боже великий..." та національний гімн.

Особливо урочисто відзначали в містечку і навколишніх селах Шевченківські дні, свята нашої державності, героїв Крут і Базару. Все це могла мати лише свідома українська душа, а нею була наділена більша частина жителів Бережниці. Дешею місцевої філії "Просвіти" були Мусій Юрчук, Трифон Сікідін, Семен Яковець, Тетяна Волкова та інші.

altКоли поляки ліквідували "Просвіту", в містечку 1937 року відкрито філію "Просвітянської хати". Газета "Волинське слово", що виходила в Луцьку, ч. 27 від 12 вересня 1937 року писала: "15 серпня" р. відбулося відкриття "Просвітянської  хати" в м. Бережниця на Сарненщині. Прибувших гостей, п. голову Українського Волинського об"єднання, послів Степана Скрипника і панотця Мартина Волкова людність зустріла з хлібом-сіллю. Вітали високих гостей від громадянства м.Бережниця п.Дячок Пилип, а від хору ВУО 13-літня дівчинка п. Надія Паращук такими словами: "Від імені хору ВУО в Бережниці вітаю Вас, високодостойні гості, бажаю Вам щастя, успіху, завзяття і відваги в праці для добра нашого   народу, а в знак нашої пошани і солідарності до Вас приіміть від мене цей дарунок" і піднесла  п.Голові китицю квітів. По привітанні відбулися організаційні збори. Промовляли посли п.о. М.Волков, Голова УПР С. Скрипник.

До ради  "Просвітянської хати" вибрано: п. Юрчук Мусій - на голову, п.Брижа Марка - на заступника, п. Дячка Пилипа - на секретаря, Никитюка Гриця - скарбником і Кедрука Якова, Іовця Опанаса та Дячка Івана - членами ради...На закінчення молодь і непроглядні маси людності в святковому піднесеному настрої відпровадили високих гостей за м.Бережницю з ентузіазмом прощаючи їх і бажаючи щасливої дороги і до скорого побачення."
Майбутній Патріарх Київський і всієї Руси-України Мстислав (в миру Степан Скрипник) побував в Бережниці і на початку 1942 року.

Про містечко зберіг він протягом усього життя найтепліші спомини. Гостем містечка в 30-х роках був професор Іван Огієнко, пізніше митрополит УПЦ владика Іларіон. Перебуваючи в Бережниці, побував він у сусідньому селі Кураш, де в давньому княжому храмі серед його величезного і багатого архіву виявив рукописне укаїнське Євангеліє, а житель села Семен Яковець подарував професору знайдену срібну монету із зображенням Київського князя Володимира Великого.

Без сумніву, що душею національного і релігійного життя в 20-30-х роках у Бережниці був священик о. Мартин Волков, білорус за національністю, щирий українець душею. Він першим на Сарненщині (Сарненщина була в юрисдикції не Волинської, а Поліської єпархії з центром в м.Пінську, яку очолював владика Олександр (Іноземцев) провадив служби  Божі  на українській мові. Під час чергових виборів до польського сейму його було обрано послом від Сарненщини. В польсьму сеймі разом з іншими послами з Волині боронив п.о. Мартин Волков  православ"я , мову, культуру.

У Дежархіві нашої області зберігаються оригінальні документи -  листи, писані п.о. Мартином Волковим до свого колеги посла Сергія Тимошенка (ф.60. оп. 1, спр. 5, арк. 38, спр. 9, арк. 8 і інші) та відповіді на них. У своїх листах просить він боронити у Волинському воєводському управлінні українських священиків отців Михайла Семенюка, Власія Пашкевича і його сина, Отця Штуля і т.д., виступає проти неправильної комасації землі в с.Люхче Сарненського повіту.

У листі від 28.05.36 р. посол, панотець Мартин Волков пише до свого колеги в Луцьку: "Даруйте, бутьте ласкаві, коли зроблю Вам прикрість, звертаючись в справі незатвердження на парафії п.о. Михайла Семенюка. 14.05 був призначений на парафію в с.Озеро Сарненського повіту, але вже сьогодні іде туди о.Віталій Бабич, бо там "український дух".

Підтримка цьому о.Бабичу забезпечена у воєводстві. Все ж таки почуття елементарної справедливості якось непокоїть серце за долю так поневіряного о. М.Семенюка."

В усіх листах о. Мартин Волков турбується за долю людей, долю України, нашої рідної церкви. І за свою любов до них мав щирий патріот ненависть і наругу польських націоналістів і московських шовіністів, які в спільній ненависті до українства поборували його, не гребуючи жодними методами. З другої половини 1935 року п.о. Мартин Волков був настоятелем ПочаєвоБогородного храму в м. Сарнах та благочинним округи, захисником українського православ"я  від московських попів і їх вірних місцевих яничар. Серед документів Держархіву зберігається лист до митрополита Діонісія, глави православної церкви в Польщі, від ворогів українського православ"я, російських білих шовіністів, що окопалися в Сарнах. Вони вимагали усунути о. М. Волкова, припинити українізацію Богослужень, власне вимагали й робили те, що нині роблять червоні проти української церкви. Як бачимо, РПЦ  має багатий досвід і велику спадщину в поборюванні українського православ"я.

Серед документів нашого архіву зберігається і прохання вірних РіздвоБогородичного храму в Бережниці до архієпископа Поліського й Пінського Олександра від 18.05.37 р. "Забрати з храму отця Якова Іщука, - писали вірні, - для добра віри і церкви православної, уклінно просимо Ваше Високопреосвященство призначення нам більш відповідного священика, котрий, стоячи на сторожі віри і церкви православної, умів би одночасно підтримати Віру у своїх прихожан, одночасно шануючі їх святощі релігійні й національні почуття і щоб "Пастир і стадо були єдно" (ф. 60, оп. 1, спр. 9, арк. 256-257).

Міщани Бережниці добре розуміли, що боротьба за українську церкву є боротьба за нашу національну духовність, нашу державність. На теренах Західної України після  17 вересня 1939 року встановлюється радянська влада, яку радо зустрічали в Бережниці . На східній околиці містечка була побудована велична арка,  багато мешканців на рукави одягли червоні пов’язки і банти. Біля арки відбулася урочиста церемонія зустрічі з радянськими військовими підрозділами. Через Бережницю проїхали в західному напрямку танкетки. Нове життя почало набирати обертів. У Бережниці відкрилась українська середня школа, що було великою радістю для всіх. Політична атмосфера того часу була напруженою, відчувалося , що в повітрі пахло грозою. Усі чекали наближення якоїсь катастрофи. Особливо ці настрої виразно відчувались у Бережниці, де з гарячковим поспіхом  будувався великий військовий аеродром « Нова Москва». Тут було зосереджено багато техніки,багато матеріальних і людських ресурсів. Одних чеченців  налічувалось багато тисяч. Вони, як раби били щебінь з гранітних брил. Поряд із бульдозерами різних типів переміщували грунт сила-силенна підвод  із людьми з багатьох навколишніх сіл. Усі посіви  на сотнях гектарів були знищені за невелику компенсацію. Робота не припинялась ні вдень, ні вночі.  Прямо на полі стояли  продовольчі палатки. У самій Бережниці було відкрито чимало їдалень, а для послуг начальства та інженерно- технічного корпусу був ресторан закритого типу. Усім була робота. Навіть учні школи заробляли гроші, в’яжучи з соломи мати для покриття бетонних плит, якими встеляли стартові доріжки для важких військових бомбардувальників. Ці мати змочували водою, а під ними твердів бетон. 22 червня 1941 року, приблизно опівдні прогриміли над « Новою Москвою» німецькі літаки, з яких застрочили кулеметні черги. Про вбитих не було чути. Однак цей велетенський людський потік швидко почав кудись зникати , розпадатись. До вечора всяка робота на будівництві  повністю припинилася. Незабаром через Бережницю на схід пройшли колони чеченців. Другого дня в центрі  будівельного майданчика горіла техніка, польові електростанції. У Бережниці теж горіли якісь склади ,лопались з   гуркотом азбестові труби.  У другій половині  дня із заходу  в’їхали дві машини з тяжко пораненими  солдатами. Бережничани несли молоко та інші пожитки, але згодом усе почало рухатись на схід. Пройшли останні машини, гребля в напрямку Сарн була підірвана в трьох місцях. Нарешті все кругом  затихло, ущухли пожежі, лише зрідка де-не-де проходили по містечку все ще збуджені люди. Через день у Бережницю вступили німці зі сторони Дубровиці.Це в основному були  велосипедисти і кілька мотоциклістів. Не було жодної офіційної зустрічі з новими « визволителями». А фото, яке засвідчувало « зустріч» німців бережничанами з хлібом і сіллю, опубліковане в Дубровиці, було фальшивкою КДБ. Почалась німецька окупація. Не повернулися з війни 81бережничанин. На їх честь споруджено стелу « Землякам від односельчан», на якій викарбувано прізвища загиблих.   А ті, що повернулися до рідного села з війни приступили до трудових буднів.  Потрібно було відроджувати зруйноване війною господарство. Господарство очолив ветеран війни  Червоний С. М.

В роки другої світової війни і частої зміни окупаційних режимів в боротьбі з ними віддало своє життя й майно багато жителів містечка. Нацисти злочинно винищили все єврейське населення Бережниці, а більшовики
свідомих українців. Серед воїнів УПА була молодь Бережниці, яка з честю і гідністю, не шкодуючи свого життя, боролася за незалежність України, за її волю.

Вічним сном у великій повстанській могилі біля с.Кураш спочивають вояки УПА, серед них бережани - Федір Мостюк, Мусій Юрчук.

В 1964 році в центрі села було відкрито пам’ятник Т. Г. Шевченку,автором  якого є Бриж Теодозія  Марківна. Гроші на пам’ятник зібрали активісти села, від концертів. Ініціатором був Антончик Антон Хомич.

alt

Віки пролітали над нашою землею, над Бережницею, приходили і гинули окупанти, а вона пережила депортацію, колективізацію, радіаціюці складові частини "соціалізму і комунізму", і вижила з вірою у воскресіння Матері-України, у кращу її долю.

alt

Як уже згадувалося вище, свого часу в Бережниці , як і загалом на Дубровиччині, жило чимало поляків. Величний римо – католицький костел тодішня влада висадила в повітря, а польське кладовище з роками занепало.

А між тим виявилося , у Польщі почасти й досі живуть нащадки похованих тут людей. Польська сторона зініціювала відвідини  Бережниці. Кладовище було впорядковане. 25 вересня 2005 року в Бережницю приїхали гості з Польщі, в кількості 60 чоловік.

Очолив делегацію мешканець польського міста Гольштина Ян Рудковський – засновник і президент Товариства дружби Волині й Полісся, яке існує вже багато років. У складі делегації зокрема: віце-  консул Республіки Польща в Україні(Львів) Анджей Дрозд, член згаданого Товариства Йозеф Залевський ( польське місто Нідзиц), настоятелі парафій Св. Володимира   Великого ( Українська Греко- Католицька церква) й Преображення  Господнього ( Римо-Католицька церква) із Сарн відповідно о. Анджей Вальчук, а також члени Герцогства польського ( це польський скаутський рух у нашій державі). Було також чимало представників засобів масової інформації.

Гостей зустріли хлібом-сіллю. На впорядкованому кладовищі урочисто відкрито пам’ятний знак – вертикальну чорну мармурову плиту,  вшановано пам’ять упокоєних у цій землі людей, священики відправили заупокійний молебень. Усі  гості побували в церкві, склали молитву. А потім відвідали місце, де колись стояв костел. Місцевий житель, Борис Стельмах, будучи православним, встановив на цьому місці металевого хреста. Гості щиро дякували за це. Вони поклали тут квіти, помолилися.

alt

alt

alt

У 2009 році в Бережниці святкували 100 років місцевому храму Різдва Пресвятої Богородиці.

altalt

З нагоди цієї знаменної події зійшлися й з’їхалися до святого храму його численні прихожани, бо багато років церква несла Боже вчення. Ніколи  її двері не були  зачиненими для спраглих за Божим словом. Тут воно звучало навіть в тяжкі роки лихоліть й темного безвір’я. Довгий час саме церква залишалася в Бережниці осередком суспільного та культурного розвитку.

alt

У ювілейний день пошану храмові віддало числене духовенство на чолі із владикою Сарненським та Поліським Анатолієм. Не оминули таку поважну у віці  й вірі церкву й мирські очільники. Привітали місцевих прихожан  голови районної ради Микола  Новик та райдержадміністрації Леонід Стрибулевич. Сергій Кошин – народний депутат України , подарував храму бурштинову ікону  із зображенням Пресвятої Богородиці.

10 жовтя 2010 року о 13 годині в Бережниці відбулося відкриття скульптури Розп’яття Ісуса Хреста, виготовлене Теодозією Марківною Бриж – заслуженим скульптором України, уродженкою Бережниці. Проект Євгена Безніска. Майстер Степан Янів, с.Домні, Львівської обл.

alt

На відкриття приїхав чоловік Теодозії Марківни – Євген Безніско, заслужений художник України, лауреат Шевченківської премії, син – Ярема також художник, мер міста Богуслава – Ігор Никоненко. Спонсори, меценати, митці, гості  з Києва, Рівного, Березного.

У серпні 2012 року в Бережницю  приїхала Евелін Фабрікант, жителька Америки, на батьківщину свого дідуся, щоб обговорити з сільським головою місце для будівництва Меморіалу пам’яті страченим євреям під час війни.

Громада села, після обговорення , підтримала пропозицію  й вирішила, що він має розміститись на одному з колишніх єврейських кладовищ.  Їх територію показала  місцева жителька.

alt

«У чому винні євреї?» - запитує крізь сльози жінка. У Бережниці Дубровицького району цим людям колись належали оселі, лавки,   земля. Тут не залишилося жодного єврея, як і синагоги та ще 4 єврейських молитовних будинків, які були у 1885 році. Їхні нащадки не робили спроб і ніколи не вимагатимуть повернення втраченого майна.  У 1897 році в Бережниці проживало до 2 тис. 964 осіб. З них 775 – православної віри, а 2 тис. 160 – іудейської. Зруйновані часом мацеви ( єврейський надгробок у формі вертикальної кам’яної плити, інколи металевої чи дерев’яної, з написами івритом та символічними рельєфами, що встановлюється на могилі для увічнення пам’яті померлого). Ніби євреї ніколи  не існували.  Але ж вони були. Про це навіть свідчить частинка Тори ( Старого Завіту, Біблії), що зберігається в шкільному музеї Теодозії Бриж.

alt

Люди, які живуть в Америці, знають що їхніх предків убили, хочуть покласти  на могилу камінь і помолитись.
Евелін дуже сподівається, що незабаром з Америки, Європи й багатьох куточків світу їхатимуть  нащадки  загиблих на бережницьку  землю, що благодатно живитиме корені їхнього роду.

 

Дослідження Володимира Рожка

Під час вивчення геологічної будови і формування рельєфу околиць с. Бережниця в урочищах  «Страшний рів» і «Жовтий яр»  вивчалась причина їх формування. В цих урочищах були зібрання колекції гірських порід:  гравію, валунів різноманітної форми, які виявились археологічними знахідками кам’яної доби.

Особливістю рельєфу є вплив насування льодовика, який залишив свій слід  між Бережницею і Куражем у вигляді кінцево-маренної  гряди,  складеної з наносів піску, гравію, гальки і валунів.

Краєзнавцем Антончиком Антоном Хомичем було  знайдено багато різних знахідок.

Більшість із них це:  серпи, вістря списів, сокири-тесла, виготовлені із кременю. Це свідчить про те, що західна Волинь  -  це територія багата на поклади високоякісного кременю.

Всі ці знахідки були впорядковані, що дізнатися про знайденні речі більш детально і науково, було вирішено надіслати їх для аналізу до  Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича Національної академії   наук України   у відділ археології міста  Львів.

Ці археологічні матеріали виявилися дуже цікавими,  і ми багато чого дізналися про знайдені речі та історію свого краю.

Знахідки можна поділити на такі групи:    
                         1. крем’яні серпи;
                         2. крем’яний наконечник списа;
                         3. крем’яні сокири- тесла;
                        4. крем’яна пластина;
                        5. кам’яні бойові сокири;
                        6. фрагмент кераміки.

Вони належать до різних , хоча й суміжних епох. Оскільки більшість знахідок ( серпи , вістря списа, сокири – тесла )  виготовлені з кременю ,  варто згадати  , що Західна Волинь -  це територія , багата на поклади високоякісного кременю із літологічного горизонту турону .  Крем’яна сировина , добута тут , має чудові петрофізичні властивості  і відноситься  до найкращих ґатунків у Центральній і Східній Європі. Про це було відомо вже нашим далеким пращурам , які і цінили, добували  , обробляли і    , очевидно ,торгували  славним волинським кременем.

Серпи ( рис. 1 : 1,2 ), два серпи належать до так званого «волинського» типу цих прадавніх жниварських знарядь , який виник ще у ранньому періоді доби бронзи . Точніше , -  це сенгментноподібний тип серпів, оброблених у двоплощинній техніці леза  їх загострені  середньо зубчастою ретушшю, яка досить дієва під час  жниварських та ріжучих операцій, Ці серпи  є готовими виробами  із чіткими слідами вжитку, про що свідчить  дзеркальний полиск / за полірування стеблами рослин, які зрізались/    майже  всієї їх площини з двох боків та підправлення  відгострення робочої частини леза .  Робочі  краї серпів легко увігнуті.    Кріпилися  серпи у кістяне або дерев’яне руків’я.

Описаний тип серпів може датуватися кінцем    доби бронзи  / початком  ранньо залізної доби   (ХІІ – УІ ст.  до року Р.Х.   )  і  зустрічається в культурах  бронзового періоду ( тщінецький,  комарівський,  Ноа)  та  у «волинських» культурах  передськітського часу, наприклад,  «могилянської»   групи.

Виробництво серпів,  безперечно, було місцевим.   На Рівненщині досліджені стародавні спеціалізовані майстерні ранньозалізного віку, де виготовляли  крем’яні серпи / в околицях сіл  Боцянівка, Заруддя,  Костяниць,  Листвин/.  Також на Рівненщині в селі  Зелений Гай /колишній Хомутів/  нещодавно виявлено  унікальний скарб,   що складався  із кількох десятків серпів.

Так само,  очевидно,   місцеве походження має і наконечник списа /рис.2:1/,  але датується він дещо раднішим часом  / першою половиною доби бронзи/.   Такі вістря є характерні для стріживської  /стжижовської / культури, пам’ятки якої поширені власне на Волині /кінець ІІІ – перша половина ІІ  тис. до Різдва Христового/. ДО цієї  ж  епохи і культури можемо віднести крем’яні сокири-тесла /рис. 3: 1,2; рис. 4:1/.   Вони мають виразні сліди  вживання – робочі частини сокир – леза є заполірованими, помітні скісні насічки.

Цікавими є кам’яні сокири / рис. 5:1,2/.  Це уже не просто господарське знаряддя, а зброя, символ влади, належності до вищої касти  воїнів та керівників,  роду чи племені. Це ж також була і зброя богів у багатьох давніх релігіях. Скоріше всього,  ці кам’яні сокири можуть датуватися, так як і описані попередньо знахідки початком  - середини доби бронзи, вони властиві для багатьох  культур шнурової кераміки.  Але і дещо пізніший час  - у періоди середньої бронзи /комарівська, тщинецька  к-ри/ також зустрічаються кам’яні свердла-сокири.

Не виключено, що талi сокири мали функцію  оберега, повного сакрального символу і могли передаватися iз поколiння в поколiння. В українськiй етнографії описанi знахарськi способи лiкування водою, пролитою через отвiр такої, як називали люди «громової» сокири.  На одній із сокир /рис5:2/  є  кiлька насiчок на обусi та поряд із отвором, але про їх походження та призначення щосъ сказати важко.

Крем’яна ножеподiбна пластинка /рис.2:2/ може датуватися на початок та першу пол. доби бронзи /к—ра шнурової кераміки/.

Уламок  лiпної вільноручної кераміки - частини бочка бiля вiнця  /рис.4:2/ , є не дуже виразним для чiткого датування, скорiше всъого це може бути пiзньобронзова доба / тщинецька або комарівська  культури/.
Шкода, що точно невiдомо, звiдки походить кожна знахiдка. В археологiчнiй лiтсратурi вiдома пам’ятка /поселення доби пiзньої мiді - бронзи городоцько—здовбицької культури,  яке розташоване на пiдвищенi першої надзаплавної тераси лiвого берега р.Горинь, на територii колишньої ферми. Без сумніву, на території Бережниці та околиць є ще археологічні пам’ятки науці невідомі.

Цiкавим видається колекцiя такiх знахiдок:   наконечників списа, бойові кам’янi сокири , сокири—тесла, ножеподiбна пластина. Такi речi, якi належать до кола культур шнурової керамiки, часто знаходяться у
її курганних та безкурганних похованнях. Не виключено, що поблизу є
могильник доби ранньої бронзи і звiдти, iз зруйнованого поховання походять згадані речі.   

Ці кам’яні знаряддя праці свідчать про те, що територія, на якій знаходиться с. Бережниця була заселена  ще  у  добу ранньої бронзи.

Полісся.  Наш край.  Земля, що наділена могутнім   природничо-ресурсним потенціалом.

Полісся. Погорина.  Наш  край, земля, що вічно шанує предків, дбайливо оберігає минувшину  і трепетно заглядає у завтрашній день,  сповнений новизни, неспокою і наснаги.

altalt

altalt

alt

altalt

Бережниця 2012 року. 280 дворів, 600 жителів. У селі працює: сільська рада, ЗОШ І – ІІІ ступенів, дитячий садок « Веселка», будинок культури, публічно- шкільна бібліотека, лікарська амбулаторія  ЗПСМ, аптека, лісництво,ветеринарна дільнича лікарня, ветеринарна аптека, СВК ім. Шевченка, торгова мережа: продмаг ДП « Шанс», кафе комбінату громадського харчування « Мрія», продуктовий магазин і промисловий магазин підприємця Дячка О. І.,відділення зв’язку, Православна Церква Різдва Пресвятої Богородиці. Село віднесено   до    третьої    зони згідно ЗУ « Про статус і соціальний захист населення від наслідків аварії на ЧАЕС».  Проживає один   учасник бойових дій в Афганістані – Ольховик  Микола Павлович. За останні роки смертність переважає народжуваність. Через село пролягає автодорога республіканського значення.

Наявність природних ресурсів: пісок,  глина.

 

Коментарі  

 
0 #5526 BeaiDalsins 18.05.2022 14:32
https://www.wakacjejeziorohancza.online
tanie noclegi augustow https://www.wakacjejeziorohancza.online/podlaskie-podlaskie-z-noclegi-janowo-wyywieniem-noclegi
Цитувати
 
 
0 #5525 Thomasneelf 17.05.2022 08:49
Профессиональны й выкуп авто солнечный в Алтайском крае, который осуществляет наш сайт, позволяет минимизировать проблемы, связанные с продажей транспортных средств.
Цитувати
 
 
0 #5524 Matthewfus 16.05.2022 01:10
зеркало omg - вход на omg, omgomg
Цитувати
 
 
0 #5523 Augustmbv 15.05.2022 15:30
Europe, and in Ancient Russia
Цитувати
 
 
0 #5522 Hissips 14.05.2022 20:03
https://renessans2000.ru/
Цитувати
 
 
0 #5521 Scottcam 14.05.2022 07:00
Постельное из натурального шелка - роскошь и шик, доступные каждому! Шелк представляет собой ткань, которую изготавливают из нитей, полученных из кокона тутового шелкопряда. Данный материал отличает нежность и утонченность, он имеет приятные тактильные ощущения и обеспечивает максимально комфортный сон. В интернет-магазине можно купить постельное белье из шёлка всемирно известного бренда домашнего текстиля, где Вы найдете большой выбор расцветок, выгодные цены и различные размеры постельных комплектов.
Подробно поглядеть можно в этом месте:
Цитувати
 
 
0 #5520 Lucillebaw 13.05.2022 12:27
Історія села Бережниця
-
Warning!
мошеници
спамери
лъжат клиентите
sex
porno

https://nani.bg - child porno
https://nani.bg - spam
https://nani.bg - мошеници
https://nani.bg - спамери
https://nani.bg - лъжат клиентите
Цитувати
 
 
0 #5519 Georgestigo 13.05.2022 07:20
массаж для мужчин - днепр эротика, массаж днепр
Цитувати
 
 
0 #5518 Eugenealuct 13.05.2022 05:55
дорогие проститутки нижневартовск - дорогие шлюхи нижневартовск, проститутки нижневартовск фото
Цитувати
 
 
0 #5517 Damionquend 12.05.2022 20:32
play keno ltc - casino BTT bet, casino биткоин bet
Цитувати
 
 
0 #5516 sjxGuank 12.05.2022 15:47
Сублимация - новое поколение полноцветной печати или Что такое блефаропластика ?

https://yourdesires.ru/it/news-it/1288-iskusstvennyy-intellekt-facebook-spas-zhenschinu-ot-smerti.html
Цитувати
 
 
0 #5515 Wirelessjyo 12.05.2022 15:26
Preserved about 300 thousand.
Цитувати
 
 
0 #5514 Annotationsjob 12.05.2022 09:14
mostly in monasteries.
Цитувати
 
 
0 #5513 Dysonijr 12.05.2022 05:27
among them acquired "Moral
Цитувати
 
 
0 #5512 Incipiosgx 11.05.2022 21:25
manuscripts significantly
Цитувати
 
 
0 #5511 Boschkhk 11.05.2022 13:31
, text and illustrations to which
Цитувати
 
 
0 #5510 Jam2esbub 11.05.2022 07:35
Hydra - Безопасность Команда разработчиков hydra постоянно работает над повышением уровня безопасности, разрабатывает новые методы шифрования соединения и создает новые способы посещения торговой площадки. Так же, у магазина Hydra, есть зеркало, для доступа.
С„Р°Р»СЊС€РёРІС ‹Рµ ссылки РЅР° РіРёРґСЂСѓ
РЅРµ СЂР°Р±РѕС‚Р°РµС ‚ РіРёРґСЂР° сайт РІ тор браузерРµ
как позвать модератРѕСЂР° РЅР° РіРёРґСЂРµ
как РЅР°Р·С‹РІР°РµС ‚СЃСЏ сайт РіРёРґСЂР° onion top com
прямая ссылка onion на рутор

tryttrjuyhg5w65 eh7r6jyetrgfebd r
Цитувати
 
 
0 #5509 JosephBrari 09.05.2022 07:04
Фотограф порно видео - Эротика раком сисястую, Сингапурское порно видео
Цитувати
 
 
0 #5508 ClarenceXW 09.05.2022 06:27
Привет !

Нашел классный сайт, где можно познакомиться и раскрутить девчонок на интим!
Знакомься и расслабляйся !

Hey !

I found a cool site where you can meet and promote girls for sex!
Meet and Relax!
Цитувати
 
 
0 #5507 Amazonnnali 08.05.2022 23:21
manuscripts significantly
Цитувати
 
 
0 #5506 Davidgog 07.05.2022 17:57
Быстровозводимо е здание и ангары от производителя: https://bystrovozvodimye-zdanija-moskva.ru.ru/ - строительство в короткие сроки по минимальной цене с вводов в эксплуатацию!
http://www.leefilters.com/?URL=bystrovozvodimye-zdanija-moskva.ru
Цитувати
 
 
0 #5505 Philipded 07.05.2022 06:58
86% of members have noted the progress after brain training on Wikium

Develop memory, attention and thinking with the help of online games

Become more organized
Stop looking for the keys all the time

Think logically
Prove your words clearly

Memorize names and dates
Stop forgetting birthdays

Reveal the potential
Master the mnemonics, speed reading and other techniques

Find harmony in relationships
Learn to control and manage emotions

Grow professionally
Develop career skills
Цитувати
 
 
0 #5504 MichaelJed 06.05.2022 18:40
we're excited having found the forum, it is exactly the thing my friend and I have been dreaming for. The knowledge on the site is beneficial and appreciated and is going to help my friends and I a ton. It seems like the site has a significant amount of details concerning this and the other hyper links and information definitely show it. I am not on the internet all of the time however when I have some time i'm more often than not looking for this type of information or things similarly concerning it. I have a couple of my cohorts that have developed a liking in this because of what I have found out about it and they will definitely to be visiting the blog since it's such an excellent score. I'm also interested in government issues and how to deal with the drastic twists and turns in politics. When you get a chance, have a look at my website. outsourced controller close-by of Tampa Fl
Цитувати
 
 
0 #5503 pollydem 05.05.2022 10:28
Как собрать 8-ми битный компьютер. Процессоры z80 кр1858вм1, к580вм80а, км1810вм85 и прочии аналоги
Орион Супер Турбо г. Ташкент Как собрать такой компьютер.

rdk.regionsv.ru
Все про Орион-128 сборка и наладка Орионов и его клонов.

rdk.regionsv.ru
Химия для УЗО, купить химию для ультразвуквой очистки плат Химия для очистки и промывки форсунок
Химия для мойки катеров Как отмыть днище лодки и яхты
Цитувати
 
 
0 #5502 jxGuank 05.05.2022 05:42
Какой вы покупатель: рациональный, эмоциональный или пассивный или Спасатели МЧС эвакуировали с Эльбруса двух пострадавших альпинистов

https://yourdesires.ru/beauty-and-health/lifestyle/1186-chto-takoe-vnutrimatochnaya-inseminaciya.html
Цитувати
 
 
0 #5501 Heidicibly 04.05.2022 16:55
I am very happy to have stumbled across the web blog, it is exactly everything my friends from work and I are lookiin for constantly in search of. The detailed information on this nice website is with out a doubt needed and is going to offer my friends from work quite a bit one of kind information. It appears as if website finds a large amount of knowledge about the stuff I am interested in and the other links and info like wise are inherent. I'm usually not on the internet most of the time but when my kids and I have some time We are all the way into avidly searching archives of information and things closely concerning it. Always a good place to stop. If you wanted a little services like: intellectual property litigation also Seo Expert in Flagstaff Get a hold of me.
Цитувати
 
 
0 #5500 Rachiolql 04.05.2022 15:48
reproduced by hand, in contrast
Цитувати
 
 
0 #5499 TheceNat 04.05.2022 11:55
what magazine are for teens

http://www.nbcompany.ru/bitrix/redirect.php?event1=click_to_call&event2=&event3=&goto=https://tubesweet.xyz/categories
http://energoprom-eco.ru/bitrix/rk.php?id=17&site_id=s1&event1=banner&event2=click&goto=https://tubesweet.xyz/categories

f18660_
Цитувати
 
 
0 #5498 Glassbau 04.05.2022 04:14
Middle Ages as in Western
Цитувати
 
 
0 #5497 iAquaLinkiok 03.05.2022 17:03
Duke de Montosier
Цитувати
 
 
0 #5496 Nit 03.05.2022 16:10
סקס גדול

סקס גדול
Цитувати
 
 
0 #5495 Documentcak 03.05.2022 11:46
scroll. Go to Code Form
Цитувати
 
 
0 #5494 Magan2005 02.05.2022 22:12
https://www.nintendo-master.com/profil/hoseharbor09
Цитувати
 
 
0 #5493 Blendertms 01.05.2022 23:24
Duke de Montosier
Цитувати
 
 
0 #5492 Leonardcon 01.05.2022 17:37
порно видео куни девушка Порно 103

смотреть порно больший попки лесбиянки на русском языке бесплатно

русское порно молодых вк
домашнее порно большие попы
скачать порно сын ебет
порно большие сиськи письки
трахнул русское домашнее порно
девушка стоит раком порно
порно негры трахают большими членами
молодая русская трахается порно
порно большая м
бесплатное порно ролики без онлайна
e783dc4
Цитувати
 
 
0 #5491 Jordanzibia 01.05.2022 16:40
скачать порно 3d порно EBLIVOE порно зрелые леди

мусульманское домашнее порно порно анал жмж разговор

порно анал огромный член
порно вебка молодые
скачать порно фильм молодые
порно осмотр девушек
порно тощие зрелые
русское порно видео молодые анал
скачать порно саша
русское порно молодых сисястых
смотреть порно большие члены
порно бабы с большими членами
83dc45f
Цитувати
 
 
0 #5490 prayemn 22.04.2022 00:12
https://www.trueled.com.ua/
Цитувати
 
 
0 #5489 Secret Diary 12.03.2022 02:56
Hi there everyone, it's my first pay a visit at this web page, and post is truly fruitful in support
of me, keep up posting such articles or reviews.
Цитувати
 
 
0 #5488 Secret Diary 12.03.2022 02:55
Hi there everyone, it's my first pay a visit at this web page, and post is truly fruitful in support
of me, keep up posting such articles or reviews.
Цитувати
 
 
0 #5487 Secret Diary 12.03.2022 02:50
Hi there everyone, it's my first pay a visit at this web page, and post is truly fruitful in support
of me, keep up posting such articles or reviews.
Цитувати
 
 
0 #5486 IvanObermneurobop 12.03.2022 01:56
https://www.medweb.ru/forum/posts/index?id=9&page=12#content
https://forexdengi.com/members/333976-tijili64
https://forum.ivd.ru/profile/277561-kanel80/?tab=field_core_pfield_11
Цитувати
 
 
0 #5485 Kwoerjfiene 11.03.2022 13:28
83dc45f

@336i@
Цитувати
 
 
0 #5484 Augustheelo 11.03.2022 05:01
порно сверху скачать секс архив

порно зрелых раз украинские проститутки на трассе порно

скачать порно 18 лет
порно парень дрочит девушка смотрит
порно анал большие зрелые женщины
порно девушка кричит
порно видео самые молодые девушки
смотреть порно трахает сестру
смотреть порно видео крупным планом
красивый русский порно кастинг
смотреть порно онлайн бесплатно большие сиськи
порно красивых русских женщин
4d1e783
Цитувати
 
 
0 #5483 JasonGok 10.03.2022 22:24
изрядный веб ресурс https://vse-chasti-filmov.ru/775-spasateli-malibu-vse-chasti.html
Цитувати
 
 
0 #5482 Barrytycle 10.03.2022 10:28
ремонт стиральных машин Москва
Цитувати
 
 
0 #5481 BruceGap 10.03.2022 01:09
Привет, Вы в курсе про боевые действия. Нормальным людям очень надоела вся эта политика, но все же меня граждан волнует страшная новость: Google Pay - частичный блок огромной страны, вот это уже затрагивает россиян. Совсем не ясно, есть ли российская альтернатива. Искренне надеюсь в нашей большой стране есть хорошие решения. А еще Dropbox - перестанет работать через несколько дней России представляете! Раньше меня не касалось, но совсем недавно мой брат рассказал что у него списали деньги, с банка ушло точно 14011 руб это был Тинькофф Банк. Не уверен в правдивости, впрочем необходимо убедиться может проверим? Скажите поменять все на доллар?
Цитувати
 
 
0 #5480 Jameskirty 10.03.2022 00:47
Печи для дачи
https://fire-flower.ru
http://anonim.co.ro/?http://fire-flower.ru
Цитувати
 
 
0 #5479 Andrewlasse 09.03.2022 08:20
панно }
Цитувати
 
 
0 #5478 Ronaldphync 08.03.2022 07:55
двойные памятники - памятник открытая книга, заказать дешевый памятник
Цитувати
 
 
0 #5477 Stevenrig 08.03.2022 06:22
гранитный памятник на могилу спб - памятник скала из гранита, семейный памятник на могилу
Цитувати
 
 
0 #5476 BriceAgese 07.03.2022 11:55
Привет,
Коллеги.

Узнай больше на нашем сайте казино Вулкан Рояль
https://vulkan-royal.mystrikingly.com/
Цитувати
 
 
0 #5475 MarlinSlilk 07.03.2022 09:33
we're totally happy having stumbled across this web page, it is toally what my friends and I have been dreaming for. The detailed information on this web page is truely appreciated and is going to help me quite a lot. It seems like everyone has a significant amount of specifics concerning this and the other links and info really show it. Typically i'm not on the web during the day however when I get an opportunity I am more often than not hunting for this type of knowledge or stuff similarly concerning it. I have a couple of my friends that have assumed an interest in this because of what I have assimilated about it and they are definitely going to be visiting this site since it's such an excellent score. I'm also facsinated in government issues and dealing with the constant turns and twists in elections. If someone gets a chance, take a look at my website: tuckahoe plantation wedding
Цитувати
 
 
0 #5474 RobertAgody 07.03.2022 07:19
правильная ссылка на hydra - гидра официальный сайт ссылка, гидра онион сайт ссылка
Цитувати
 
 
0 #5473 CharlesBob 05.03.2022 21:26
my cohorts have been hoping about lately. The type of knowledge on this site is excellent and needed and is going to assist my friends and I in our studies a lot. It seems like everyone here acquired a significant amount of knowledge concerning the things I am interested in and other pages and info like wise show it. I'm usually not on the internet during the week however when I am bored I am always perusing for this type of information or things similarly having to do with it. When anyone gets a chance, have a look at my website. how much is a disability lawyer in el paso
Цитувати
 
 
0 #5472 RandySon 05.03.2022 08:05
my wife and I are elated to have stumbled across the website, it's toally everything my friend and I are dreaming for. The details on this web page is beneficial and supportive and is going to assist my buddies all the time one of kind help. Looks like everyone on the blog finds incredible amounts of specific details concerning the things I am interested in and the other hyper links and info definitely show it. I am not on the net during the week however when my wife and I get a chance Im always putting together this type of knowledge or stuff similarly concerning it. Can't express my gratitude. If you needed some helpful services like: : We sell used Row Spacer pallet racking and used pallet racking for sale near me in san bernadino
Цитувати
 
 
0 #5471 CharlesCib 03.03.2022 12:59
душевный веб ресурс купить конфеты
Цитувати
 
 
0 #5470 Cutterxds 03.03.2022 08:19
XVII century was Nicholas Jarry .
Цитувати
 
 
0 #5469 Fedorliz 03.03.2022 07:54
Вторжение России на Украину (2022) Russian invasion of Ukraine (2022)
https://ru.wikipedia.org/wiki/Вторжение_России_на_Украину_(2022)
https://en.wikipedia.org/wiki/2022_Russian_invasion_of_Ukraine

Пленные россияне дали пресс-конференцию украинским СМИ
Captured Russians gave a press conference to the Ukrainian media
https://www.youtube.com/watch?v=oS8ktqe5LEY
Цитувати
 
 
0 #5468 Arnottkeg 03.03.2022 06:15
ancient and medieval Latin,
Цитувати
 
 
0 #5467 Michaelnox 03.03.2022 03:38
Booi бонус код - Джозз казино промокод, Джозз казино промокод
Цитувати
 
 
0 #5466 Stevenbak 03.03.2022 03:31
Джозз казино промокод - Lev casino промокод, Lev casino промокод
Цитувати
 
 
0 #5465 Stevenidemy 02.03.2022 03:32
жк атлантис корпус 4 офис продаж - купить квартиру в жк атлантис, жк атлантис циан
Цитувати
 
 
0 #5464 Dannyjoina 27.02.2022 00:39
https://www.gienshop.ru/ gien gien посуда
Цитувати
 
 
0 #5463 RyhbdTow 25.02.2022 13:35
Компания Агроимпульс - это коллектив единомышленнико в объединенных желанием корпеть в сфере тепличного сельхозпроизвод ства и писать особенный вклад в развитие этой отрасли. Наши сотрудники имеют долгий опыт работы в тепличных комбинатах и торговых агрокомпаниях и этот эксперимент дает нам славный побуждение для развития
микробиологичес кие средства защиты растений
Цитувати
 
 
0 #5462 playfortuna8mr 24.02.2022 12:27
Востребованные игровые автоматы в casino плейфортуна:
master of books
Для каждого бесплатные вращения: больше 200 за депозит подробнее на online-casino play-fortuna
Цитувати
 
 
0 #5461 Richardnip 24.02.2022 05:47
Slut Porn Tube present hot hardcore videos for free

Look this free videos
Look this free videos
Look this free videos
Look this free videos
Look this free videos
Look this free videos
Look this free videos
Look this free videos
Look this free videos
Look this free videos
434a824
Цитувати
 
 
0 #5460 minumniy 23.02.2022 15:43
Следить за освещением, настроить выполнение различных команд в нужное время и управлять техникой на расстоянии . Встречайте, это магазин официальный сайт: https://умный-дом.site/магазин.html . По ссылке прочтите сервис интернет магазин: https://умный-дом.site/магазин.html публичные информации и умалчиваемые .
Цитувати
 
 
0 #5459 Josephfibia 22.02.2022 07:14
сердечный вебсайт Курсы за подписку
Цитувати
 
 
0 #5458 ReubenHem 22.02.2022 04:42
шары на выписку из роддома мальчик - где надуть шары гелием в спб недорого, шарики под потолок купить спб
Цитувати
 
 
0 #5457 JasonRob 22.02.2022 02:41
салон интимного массажа - салон эротического массажа для мужчин, видео курсы эротического массажа
Цитувати
 
 
0 #5456 Donaldced 21.02.2022 21:40
набор для игры в петанк купить - каррум купить, мяч антистресс купить в москве
Цитувати
 
 
0 #5455 PabloTow 21.02.2022 20:13
гидра онион - hydra регистрация, hydra onion
Цитувати
 
 
0 #5454 Александр 21.02.2022 18:34
Добрый день!
Вы предприниматель и хотите, чтобы в Вашем окружении были люди, которые с Вами на одной волне?
Представляем Вашему вниманию социальную сеть, в которой можно продавать свои товары и услуги,
находить новых друзей и деловых партнеров со всего мира!
https://star-friends.com/
Здесь группы и чаты по интересам, поиск партнёров, возможность аудио и видео звонков, организация онлайн трансляций и полезные трансляции с известными людьми.
Возможность заявить о своём деле и получить новых клиентов и партнёров.
Регистрируйтесь на star-friends.com это бесплатно.
Цитувати
 
 
0 #5453 Hilesemums 21.02.2022 13:30
Алиса , Где найти анкеты настоящих проституток Москвы? f6070ad тема интересная
Ваша фраза, просто РїСЂРµР»РµСЃС‚С Њ


Привет, все мы знаем, что без секса невозможно жить. А вот секс с проституткой из данного заведения moskva-intim.city проститутки города москвы просто незабываем, у этих девочек лучший минет который делают они по тайской технологии совмещая его с массажем простаты и вообще весь интим сопровождается массажем различных частей тела, это очень необычно но кайф от такого интима сравнить не с чем!
Цитувати
 
 
0 #5452 fotosGuank 21.02.2022 11:17
фотосъемка одежды или съемка белья

https://fotosoroka.com/predmetnaya_fotosemka_dlya_kataloga
Цитувати
 
 
0 #5451 Bogdanlex 21.02.2022 08:32
Привет дамы и господа!
Предлагаем Вашему вниманию изделия из стекла для дома и офиса.Наша организация ООО «СТЕКЛОЭЛИТ» работает 10 лет на рынке этой продукции в Беларуси.Офис сегодня – это не пыльная комната в панельном здании, а лицо компании, его визитная карточка. Во многом это определяет интерьер, но также огромное значение имеют дверные конструкции и стеклянные перегородки в офисе. Появившись в качестве перегородок достаточно давно, стеклянные стены использовались чаще всего просто в качестве разделителя помещения, и только недавно они вошли в список интерьерных изюминок. В своих конструкциях мы используем стекло от лучшего мирового производителя листового стекла AGC GLASS EUROPE.
Более подробная информация размещена https://drive.google.com/file/d/1vmrY5GSwVaOZLTTZYDu9eRJGb7VqrLSr/view?usp=sharing
Увидимся!
Цитувати
 
 
0 #5450 Wilfredguige 20.02.2022 15:53
эхо сердца +в щелково - гастроскопия под наркозом щелково, гастроскопия стоимость
Цитувати
 
 
0 #5449 sciet 20.02.2022 15:11
Таможенное декларирование садового инвентаря из КНР может вызывать некоторые сложности у коммерсантов. Компания «ВЭД ЛАЙН» https://ved-line.ru оказывает полный спектр таможенных услуг в этой сфере. Присутствие в штате профессионалов в сфере таможенного законодательств а предоставляет возможность осуществлять таможенное оформление в сжатые сроки. Любая продукция из Китая основательно инспектируется ФТС. В обязательном режиме необходимо пройти регистрацию таможенной декларации на товары при этом необходимо точно указать коды ТН ВЭД ЕАЭС. Импортеру необходим будет прайс от поставщика, документы на фирму, декларации соответствия, платежные поручения, упаковочный лист и другие документы. Выбор кода в соответствии ТН ВЭД, проведение расчетов таможенных платежей, выполнение легальной оптимизации, помощь в подготовке внешнеэкономиче ского контракта, сбор всех необходимых документов и разрешений в целях таможенного оформления, предоставление специальных консультационны х услуг.
Цитувати
 
 
0 #5448 RobertEcode 20.02.2022 10:31
гидра анион ссылка на тор зеркала - гидра сайт, hydraruzxpnew4a f зеркало
Цитувати
 
 
0 #5447 MichealInwat 20.02.2022 08:30
создание доски объявлений - создание сайта маркетплейса, заказать оптимизация сайтов продвижение сайта
Цитувати
 
 
0 #5446 insurge 20.02.2022 01:22
https://olx-ru.ru/
Цитувати
 
 
0 #5445 RobertVed 19.02.2022 20:16
Ссылка на гидру - Hydra ссылка, Вход на hydra
Цитувати
 
 
0 #5444 Алексей 17.02.2022 12:57
Здравствуйте!
Уточните, вопрос по привлечению клиентов актуален?

Перечислю, чем можем быть полезны для Вас и Вашего бизнеса:
- Рассылки по формам обратной связи (идеально подходит, если Ваша целевая аудитория-предприниматели /компании)
- E-mail-рассылки
- Инвайтинг (создаем чат, наполняем контентом, добавляем в него Вашу целевую аудиторию. В т.ч. и с чатов Ваших конкурентов)
- Настройка и ведение контекстной/таргетированной рекламы
- Авто-постинг Вашего объявления на досках и форумах, автопостинг на Авито/OLX и т.д.

Также есть ряд нестандартных, но эффективных способов продвижения.

Ждем Ваш ответ на наш E-mail:
gahzolpgjwgiptd @mail.ru
Цитувати
 
 
0 #5443 jonsHealf 17.02.2022 12:47
Cities in British Columbia faced another day of conduit convoys and rallies in solidarity with protesters occupying downtown Ottawa in enemy to COVID-19 mandates on Saturday.

Vancouver administer said Saturday afternoon that hundreds of vehicles from a Lower Mainland convoy had entered the downtown quintessence causing meaningful congestion.
https://newsca.ca/
Let Mainland demonstrators gathered in Langley before driving to downtown Vancouver in spite of a rally at Robson and Burrard streets. The Vancouver Island convoy hand Campbell River at daybreak Saturday, with plans to point a rally at the Victoria legislature.

Theres not a person here interested in any issues other than our freedom. Unknown wants to claim, nobody wants to feud with, no one wants to defile anything, Langley convoy partaker Escarpment Caron told Despatch Canada ahead of hitting the road.
Цитувати
 
 
0 #5442 cuctity 17.02.2022 06:26
https://saunikrasnoyarsk.ru/
Цитувати
 
 
0 #5441 Lestergal 16.02.2022 05:33
Подробнее: https://xxxconent.biz/go/my3tgzrvmq5dkojugy
Цитувати
 
 
0 #5440 KennethjeoLo 15.02.2022 22:52
More detailed: https://xxxconent.biz/go/my3tgzrvmq5dkojugy
Цитувати
 
 
0 #5439 StephenMom 15.02.2022 19:58
XxX HD

бесплатная порно молодые девушки лесбиянки

анал порно 18 жопы
порно самые красивые лучшее качество
порно видео онлайн бесплатно
порно большой член много спермы
хилькевич домашнее порно
порно онлайн зрелые дамы
бесплатно скачать большое порно видео
смотреть порно знаменитостей
порно скачать бесплатно через
домашнее порно видео с друзьями
6070ad9
Цитувати
 
 
0 #5438 ChasePript 15.02.2022 16:26
безупречный веб сайт https://lolz.guru/forums/85/
Цитувати
 
 
0 #5437 Ascentfny 09.02.2022 10:04
from lat. manus - "hand" and scribo - "I write") ]
Цитувати
 
 
0 #5436 Arnotthfl 08.02.2022 10:23
"Julia's Garland" (fr. Guirlande de Julie)
Цитувати
 
 
0 #5435 fluffingTub 07.02.2022 15:57
Очень красивые работы со всего мира https://fluffing.club
Цитувати
 
 
0 #5434 Temozella 06.02.2022 14:12
https://coinspace.cash/
Цитувати
 
 
0 #5433 Glennsauct 06.02.2022 09:12
my wife and I have been dreaming about lately. The detailed information on this repository is truely great and appreciated and will assist my wife and I in our studies quite a bit. It looks like everyone here acquired a large amount of expertise concerning the stuff I am interested in and the other links and information also show it. I'm usually not on the internet all of the time however when I have a drink im more often than not looking for this type of information and things closely concerning it. If anyone gets a chance, take a look at my site. boutique cheap clothes
Цитувати
 
 
0 #5432 Beaconuhj 06.02.2022 08:24
book about the chess of love ", created by
Цитувати
 
 
0 #5431 Yamahanqa 06.02.2022 06:21
One of the most skilled calligraphers
Цитувати
 
 
0 #5430 Lwoerjfiene 05.02.2022 21:41
http://lanellih57888.thezenweb.com/ vavada рабочее зеркало
https://lorenzooboz98753.blogsvirals.com/ вавада зеркало
https://connervivh31087.bloguerosa.com/ вавада казино зеркало
https://cesarbkrx42837.techionblog.com/ вавада рабочее зеркало
https://rylanxocq65431.bloggazza.com/ бонус вавада
https://dominic8p37dpz4.digitollblog.com/profile вавада бонусы
https://lanezqdo65433.azzablog.com/ бонусы вавада казино
https://thomas1d35evu1.nytechwiki.com/user вавада казино бонус
http://juliuslbqe21098.blogrelation.com/ casino vavada
http://deanecqg94837.blogolenta.com/ как играть в вавадававада как выиграть
bf18662


6886jkjff
Цитувати
 
 
0 #5429 Jazierden 04.02.2022 16:18
tilapiaindar stromectol sans ordonnance en pharmacie
nimportant what is ivermectin
ivermectin 6 mg online
- efficacy of generic ivermectin tablets vs. stromectol
http://ivermectin-3mg.net/# - buy ivermectin 6 mg otc
murderr stromectol patient education
Цитувати
 
 
0 #5428 Richardnip 04.02.2022 15:59
Look new free site Slut Porn Tube

Look this free videos
Look this free videos
Look this free videos
Look this free videos
Look this free videos
Look this free videos
Look this free videos
Цитувати
 
 
0 #5427 Generationqgt 02.02.2022 14:37
reproduced by hand, in contrast
Цитувати
 
 
0 #5426 Edelbrocknfk 02.02.2022 04:03
From many manuscripts of Antiquity
Цитувати
 
 
0 #5425 Парсинг wordpress 01.02.2022 23:46
Занимаюсь парсингом более пяти
лет, имею большой опыт в этой области.
Парсинг wordpress: https://kwork.ru/user/snaip-parsing
Могу спарсить практически любой сайт в нужный Вам формат данных: CSV, EXCEL и т.д.

Это могут быть интернет-магазины, новостные сайты, блоги
или форумы, по сути любой сайт.


Так же осуществляю парсинг на постоянной основе для клиентов которым нужен мониторинг цен конкурентов.


Могу импортировать скопированные данные
к вам на сайт. Часто заказывают импорт спаршеных
товаров в интернет-магазин на CMS Opencart или Wordpress.

Парсинг адресов: https://kwork.ru/information-bases/16219434/parsing-internet-magazinov-parsing-s-sayta-tovarov-i-tsen-sbor-dannykh
Цитувати
 
 
0 #5424 Парсинг инстаграм 31.01.2022 11:14
Занимаюсь парсингом более пяти лет,
имею большой опыт в этой области.
Парсинг инстаграм: https://kwork.ru/information-bases/16219320/parsing-ozon-monitoring-tsen-konkurentov-v-internet-magazin-ozon-ru
Могу спарсить практически любой сайт в нужный Вам формат данных:
CSV, EXCEL и т.д.
Это могут быть интернет-магазины, новостные сайты,
блоги или форумы, по сути
любой сайт.
Так же осуществляю парсинг на постоянной основе для клиентов которым
нужен мониторинг цен конкурентов.

Могу импортировать скопированные
данные к вам на сайт. Часто заказывают импорт спаршеных товаров в интернет-магазин на CMS Opencart или Wordpress.

Парсинг вордстат: https://kwork.ru/information-bases/16219403/parsing-openkart-import-tovarov-v-internet-magazin-opencart
Цитувати
 
 
0 #5423 Парсинг запросов 31.01.2022 09:11
Занимаюсь парсингом более
пяти лет, имею большой опыт в этой области.

Парсинг запросов: https://zinewiki.com/wiki/User:RNYLorraine
Могу спарсить практически любой сайт
в нужный Вам формат данных: CSV, EXCEL и
т.д.
Это могут быть интернет-магазины, новостные сайты, блоги или форумы,
по сути любой сайт.
Так же осуществляю парсинг на постоянной основе для клиентов которым нужен мониторинг цен конкурентов.

Могу импортировать скопированные данные к вам на сайт.

Часто заказывают импорт спаршеных товаров в интернет-магазин на CMS Opencart или Wordpress.

Парсинг wordpress: http://sexscout66.de/author/anthonytku1/
Цитувати
 
 
0 #5422 Парсинг данных 31.01.2022 07:42
Занимаюсь парсингом более
пяти лет, имею большой опыт в этой области.
Парсинг данных: https://kwork.ru/information-bases/16219320/parsing-ozon-monitoring-tsen-konkurentov-v-internet-magazin-ozon-ru
Могу спарсить практически любой сайт в нужный Вам
формат данных: CSV, EXCEL и т.д.

Это могут быть интернет-магазины, новостные
сайты, блоги или форумы, по сути любой
сайт.
Так же осуществляю парсинг на постоянной основе для клиентов которым нужен мониторинг
цен конкурентов.
Могу импортировать скопированные данные к
вам на сайт. Часто заказывают импорт спаршеных
товаров в интернет-магазин на CMS Opencart или Wordpress.

Спарсить базу: https://kwork.ru/user/snaip-parsing
Цитувати
 
 
0 #5421 Griringmic 30.01.2022 07:04
Обращайтесь в лучший банк России - ВТБ банк.Высококвалифици рованные сотрудники ответят на все ваши вопросы.
https://vtb-bank.me/
Цитувати
 
 
0 #5420 Kanabecemeby 29.01.2022 02:23
sWatchSeries | Watch Series Online, Watch TV Shows Free Online swatchseries.ru swatchseries watch series online, free watch series online in high quality, update daily, hd quality
Цитувати
 
 
0 #5419 Arnottqql 29.01.2022 00:13
written on the parchment was scratched out
Цитувати
 
 
0 #5418 ThomasRaw 28.01.2022 14:00
Hello,

Best music scene releases, download music private server.
https://0daymusic.org

Best Regards, Thomas
Цитувати
 
 
0 #5417 Zodiaccgx 28.01.2022 02:09
handwritten synonym
Цитувати
 
 
0 #5416 Jazierden 28.01.2022 01:59
wacohearts stromectol oral
symbolizing ivermectin buy online
buy ivermectin 3 mg online
- what medicine not to take taking stromectol
http://ivermectin-3mg.net/# - ivermectin 12 mg
muskulu dosing for ivermectin (stromectol)
Цитувати
 
 
0 #5415 Weaponkxq 27.01.2022 06:38
which is carried out by the printing
Цитувати
 
 
0 #5414 DannyheddY 26.01.2022 09:07
скачать читы для роблокс без вирусов - коды на одежду в роблокс, коды роблокс 2021 рабочие
Цитувати
 
 
0 #5413 burenokTom 23.01.2022 22:14
Открытые спортивные площадки.
Подробное описание уличные спортивные тренажеры у нас.
Манжеты для силовой тяги.
Антивандальные спортивные тренажеры для улицы.
Купить недорого уличные тренажеры.
Цитувати
 
 
0 #5412 DennisHog 23.01.2022 03:19
магазин низких цен
наш сайт:
магазин низких цен
купить ювелирные изделия недорого
самые низкие цены на ювелирных изделий
распродажа ювелирных изделий}
Цитувати
 
 
0 #5411 sochi.cat HoonY 22.01.2022 06:46
Приглашаем жить в Сочи, поможем с документами. сдать макулатуру в сочи вид на жительство сочи баня в сочи баня сочи эвакуатор адлер Эвакуатор-Красная-поляна.рф эвакуатор красная поляна создание сайтов в сочи раки сочи раки Сочи- доставка раков сочи уролог сочи доставка еды сочи ресторан сочи венеролог сочи https://dostavkasochi.site алкоголь сочи доставка круглосуточно доставка алкоголя сочи
Цитувати
 
 
0 #5410 mojoheadz 22.01.2022 05:07
Stylish!!
Цитувати
 
 
0 #5409 Robertlouch 21.01.2022 14:24
Nauka makijazu permanentnego https://vean-tattoo.pl/tatu-salony/poznan/szkolenie/permanent-make-up
Цитувати
 
 
0 #5408 Michaelruign 21.01.2022 11:05
ссылка на гидру

hydra сайт
Цитувати
 
 
0 #5407 domvetls 20.01.2022 05:47
Предлагаем  получить на сайте информацию на тему    освещение дом умный  Управление освещением системы Умный дом: уличное и внутреннее, световые сценарии, управление электрикой и энергопотреблен ием . Адрес: https://умный-дом.site/дистанционное-управление-освещением.html  . Управление освещением в «умном доме» предусматривает автоматизирован ное регулирование работы устройств.
Цитувати
 
 
0 #5406 Edwardcog 19.01.2022 13:39
новая ссылка гидра

hydraclubbiokni kokex7njhwuahc2 l67lfiz7z36md2jvopda7nchi d.onion
Цитувати
 
 
0 #5405 KathrynCreah 19.01.2022 09:22
casino real money
free slots
Цитувати
 
 
0 #5404 Robertideag 19.01.2022 08:23
опалубка крупнощитовая аренда - опалубка мск в аренду, стойка телескопическая 4 2
Цитувати
 
 
0 #5403 Feederogo 18.01.2022 13:11
At the same time, many antique
Цитувати
 
 
0 #5402 Independentdus 18.01.2022 10:12
book about the chess of love ", created by
Цитувати
 
 
0 #5401 LeslieInamn 17.01.2022 21:34
Гидра — самая крупная торговая онлайн-площадка в сети,
где каждый найдёт для себя нужный товар.
Это официальный сайт Гидра от Администрации проекта, работающий на всей территории СНГ и не требующий TOR-соединения.
Гидра вход и ссылка

Гидра
Цитувати
 
 
0 #5400 HaroldLient 17.01.2022 09:27
wish you were sitting on my face
Mmm. I wanna eat those fuck holes
ein toller Hengst.
pornbaby.cyou/european/sores-on-penis-from-friction

2. 35 Brigitte B
Great bitch. hot cunt. sexy
big cock for big ass good job
Цитувати
 
 
0 #5399 RobertAlmop 16.01.2022 14:55
https://rosexpressflorist.com/links/
Цитувати
 
 
0 #5398 Allissa 16.01.2022 12:28
Ctrhtnbrb
http://autoua.net/redirect?url=https://secretka.com.ua/
Цитувати
 
 
0 #5397 IvanJoiffв 15.01.2022 19:59
Смотреть новинки порно тут!
Цитувати
 
 
0 #5396 Juicerpqp 15.01.2022 17:18
Many calligraphers have acquired
Цитувати
 
 
0 #5395 Universalrix 14.01.2022 04:18
books in ancient times was papyrus
Цитувати
 
 
0 #5394 Jamesmap 11.01.2022 02:16
магазин низких цен
наш сайт:

товары для всей семьи
самые низские цены на товары
Цитувати
 
 
0 #5393 iAquaLinkpvo 11.01.2022 00:13
Middle Ages as in Western
Цитувати
 
 
0 #5392 Universaljmk 10.01.2022 14:09
scroll. Go to Code Form
Цитувати
 
 
0 #5391 CharlesBob 10.01.2022 02:18
my wife and I have been hoping about. The detailed information here on the forum is truely great and appreciated and will help my kids and I in our studies a ton. It is obvious this forum acquired a large amount of details regarding the things I am interested in and other subjects and types of info really show it. I'm usually not browsing websites during the night but when I drinking a beer I am usually researching for this sort of knowledge and things similarly concerning it. If someone gets a chance, take a look at my website. disabilities lawyers near me in Las Cruces
Цитувати
 
 
0 #5390 Timothybeers 09.01.2022 12:03
скачать порно видео 18 бесплатна https://porno-vidos.icu/ порно анал 18 лет

смотреть порно видео в хорошем качестве https://porno-vidos.icu/categories/%D0%92+%D0%A1%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B5/

голые девушки на крыше
порно девушки солдаты
домашнее порно в чулках
секс с гимнасткой
порно видео молодая пизда
красивое порно в хорошем качестве
голые пизды молодых девушек
смотреть русское порно пикап
скачать бесплатно на телефон русское порно
разное порно зрелых
dc45f60
Цитувати
 
 
0 #5389 Milwaukeeqbb 08.01.2022 16:06
and 12 thousand Georgian manuscripts
Цитувати
 
 
0 #5388 sparbar 07.01.2022 18:46
https://greenshop.su/
Цитувати
 
 
0 #5387 Arthurhox 07.01.2022 15:53
Hi,
outgoing to upon you! Give permission me begin myselft
I finally joined this awesome community! I've traveled to several countries and have several more to go to.
https://lib02.uwec.edu/ClarkWiki/index.php?title=What-You-must-Have-Asked-Your-Teachers-About-Real-Estate-Photography-i
Цитувати
 
 
0 #5386 TSI 07.01.2022 08:22
This is a topic that is close to my heart... Many thanks!

Exactly where are your contact details though?
Цитувати
 
 
0 #5385 Elliotttoita 07.01.2022 07:49
Витусс Вавада

Vavada
Цитувати
 
 
0 #5384 Stellafex 07.01.2022 05:37
запчасти на грузовое авто
Цитувати
 
 
0 #5383 Stellafex 07.01.2022 05:01
магазины грузовых запчастей
Цитувати
 
 
0 #5382 Stanmoreyna 07.01.2022 04:40
among them acquired "Moral
Цитувати
 
 
0 #5381 StevenZooma 05.01.2022 15:30
порно с красивой медсестрой https://fuck-girl.xyz/ порно с красивыми мужчинами

порно хентай большие сиськи https://fuck-girl.xyz/categories/%D0%93%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B5/

смотреть порно минут бесплатно
секс с матерью
голые широкобедрые женщины
красивое нежное порно видео
скачать короткое порно без
реальное домашнее порно видео жены
порно видео маленькие девушки
ретро порно большие сиськи
голые женщины в лифчиках и трусах
голые женщины
668_6d8
Цитувати
 
 
0 #5380 Infernokyr 05.01.2022 11:48
Привет друзья
Есть кто из модераторов, так как не могу ответить в новую тему?
это очень важно
Regards.
основное оружие армии сша
классы оружия в сша
торговля оружия сша
конные прогулки с ночевкой
сколько оружия в сша у населения
Цитувати
 
 
0 #5379 порно 05.01.2022 02:58
Такое подходящее время, для того, чтобы создать планы на завтра и быть
довольным. В случае, если Вам любопытно, я лично готов начертать немного
информации, для этого созвонитесь
со мной.
Цитувати
 
 
0 #5378 galyaniktova 04.01.2022 19:14
Купить химию (концентраты) для очистки форсунок и инжекторов фаворит ультра рэд. профессиональна я химия для промывки инжектора
Супер концентраты, отправка от 1-й пятилитровой каниистры в различные регионы

uzo.matrixplus.ru

Купить профессиональну ю химию серии фаворит для мойки техники автомобилей, вагонов, локомотивов.


matrixplus.ru

Также купите химию фаворит на сайте regionsv.ru

Химия для калибровки инжектора test.matrixplus.ru

Купить химию для мойки катеров wc.matrixplus.ru и мойки яхт wb.matrixplus.ru
Цитувати
 
 
0 #5377 DanielBiamy 04.01.2022 18:59
hydra onion

hydra onion
Цитувати
 
 
0 #5376 ChapligaErott 04.01.2022 14:03
Здоровье в движении 29.03.2013.При использовании рукояток и приспособлений различной конфигурации возможно выполнение большого числа упражнений.Для удаления данных проблем активно используют тренажер Бубновского.лежа на спине, согнутые в коленях ноги лежат на стуле (диване).В него вводят под давлением жидкость для восстановления нарушенной геометрии поврежденного позвонка.
Тренажер бубновского для спины широкий выбор у легендарного завода спортивных тренажеров для лечения болей в спине . Производитель спорттоваров Спортхеппи доставку осуществляет к Вам домой по всей Украине : Днепр , Киев , Луцк , Одесса , Сумы , Херсон, Чернигов курьерской компанией Украинская почтовая группа или транспортом завода без предоплаты в течении 1-3 дней после заказа. Стоимость доставки 300 гривень.
Цитувати
 
 
0 #5375 Rodgerron 04.01.2022 11:54
runetki

рунетки
Цитувати
 
 
0 #5374 Kevingak 04.01.2022 11:54
как зайти на официальную гидру

hydraclubbiokni kokex7njhwuahc2 l67lfiz7z36md2jvopda7nchi d.onion
Цитувати
 
 
0 #5373 Williammub 03.01.2022 19:03
wow shop level boost

mists of pandaria reputation boost
Цитувати
 
 
0 #5372 Duanedauct 03.01.2022 11:10
Посетите URL Межрасовое порно видео в HD формате, там дофига возбуждающего.
Цитувати
 
 
0 #5371 Visioncur 03.01.2022 10:13
manuscripts held onto
Цитувати
 
 
0 #5370 Beaterthq 03.01.2022 05:08
Century to a kind of destruction:
Цитувати
 
 
0 #5369 Pbn Links 02.01.2022 00:31
Greetings! Very helpful advice in this particular article!
It's the little changes that make the greatest changes.
Thanks for sharing!
Цитувати
 
 
0 #5368 Beaterrag 02.01.2022 00:17
European glory, and even after
Цитувати
 
 
0 #5367 Furrionslb 01.01.2022 12:15
way. Handwritten book
Цитувати
 
 
0 #5366 GeorgeLiake 31.12.2021 22:42
hop over to this web-site Гидра ссылка
Цитувати
 
 
0 #5365 AndrewPoerm 31.12.2021 22:24
have a peek at this website Гидра сайт
Цитувати
 
 
0 #5364 WilliamFah 31.12.2021 22:00
you can try this out Гидра сайт
Цитувати
 
 
0 #5363 MarcusHes 31.12.2021 09:04
самые низкие цены
наш сайт:

товары для спорта
верхняя одежда по низкой цене
Цитувати
 
 
0 #5362 H2dowardbrist 29.12.2021 18:26
Накрутка Twitch зрителей
Цитувати
 
 
0 #5361 MichaelLoM 29.12.2021 04:51
Букмекерские конторы СНГ обсуждение - Аккаунты криптобирж, букмекерские вилки, форум ставки на спорт, сканеры букмекерских вилок
Цитувати
 
 
0 #5360 Adamnne 28.12.2021 00:52
Где Вы ищите свежие новости?
Лично я читаю и доверяю газете https://www.ukr.net/.
Это единственный источник свежих и независимых новостей.
Рекомендую и Вам
Цитувати
 
 
0 #5359 StevenHieby 27.12.2021 18:55
стоматология в центре Москвы - челюстно-лицевая хирургия, лечение дёсен
Цитувати
 
 
0 #5358 AaronLip 27.12.2021 17:05
авторег вк - купить instagram аккаунт, купить аккаунт фб lequeshop
Цитувати
 
 
0 #5357 Dormanzxz 27.12.2021 12:31
Many calligraphers have acquired
Цитувати
 
 
0 #5356 irrappy 27.12.2021 09:32
https://hd1080.info/
Цитувати
 
 
0 #5355 WillieKax 26.12.2021 12:51
ковидглобулин купить - артлегиа москва, купить кевзара
Цитувати
 
 
0 #5354 Empandy 26.12.2021 00:02
https://antivulcan777.ru/
Цитувати
 
 
0 #5353 KitchenAidcks 25.12.2021 12:40
Preserved about 300 thousand.
Цитувати
 
 
0 #5352 KatrinaNob 25.12.2021 09:54
Rftaaaztk
сео продвижение сайта заказать москва
Цитувати
 
 
0 #5351 Fortressikg 25.12.2021 09:20
multiplies (see also article
Цитувати
 
 
0 #5350 Professionaliie 25.12.2021 01:18
From many manuscripts of Antiquity
Цитувати
 
 
0 #5349 BlackVuepcb 24.12.2021 22:16
term manuscript (late lat.manuscriptum,
Цитувати
 
 
0 #5348 EOTechugc 24.12.2021 20:12
works of art.
Цитувати
 
 
0 #5347 Premiumwrb 24.12.2021 17:26
By the end of the 15th century, 35
Цитувати
 
 
0 #5346 StevenApets 24.12.2021 10:03
большие сиськи русское порно на телефон https://sekas.club/ порно игры на телефон 3д

порно дрочит телефоном https://sekas.club/categories/%D0%A1%D0%BE%D0%BB%D0%BE+%D0%94%D0%B5%D0%B2%D1%83%D1%88%D0%B5%D0%BA/

самое красивое анальное порно
молодые русские порно актрисы
порно онлайн бесплатно мачеха
порно красивый лифчик
красивые пышные голые женщины
порно домашний золотой
домашнее порно с милфой
секс кино мама
секс с сестрой видео
порно видео трахнул молодую
5f6070a
Цитувати
 
 
0 #5345 Epiphonepxj 24.12.2021 07:16
the best poets of his era and
Цитувати
 
 
0 #5344 Fenderriq 23.12.2021 23:27
handwritten by the author.
Цитувати
 
 
0 #5343 SergioMix 23.12.2021 09:10
Продвижение сайта Москва
Цитувати
 
 
0 #5342 Businessxmq 23.12.2021 01:57
written on the parchment was scratched out
Цитувати
 
 
0 #5341 Rachiohds 27.11.2021 05:20
55 thousand Greek, 30 thousand Armenian
Цитувати
 
 
0 #5340 Artisanbeo 27.11.2021 04:13
the best poets of his era and
Цитувати
 
 
0 #5339 Byronboage 27.11.2021 03:10
голая девушка бреет киску https://telochki.top/ порно фото лорак

секс в ванне фото https://telochki.top/categories/piski-krupnym-planom/ голая девушка танцует в чебоксарах

порно дам красивый секс
русское домашнее короткое порно
порно видео домашнее кончают
порно видео голых женщин
секс крупным планом
скачать художественный порно фильм
порно большая попа
частное домашние видео порно жены
порно молодой ебет старше
фото голых девушек бесплатно
461bf18
Цитувати
 
 
0 #5338 Batteriesqxg 26.11.2021 20:17
manuscripts attributed to Robins
Цитувати
 
 
0 #5337 Kieran 26.11.2021 20:01
This type has been with us for just a few seasons already and remains
to be very popular each with designers and clients.

Single-shoulder gowns are often chosen to grace on the pink carpet and there are dresses which go
well with everyday situations, too.

my blog: hervelegeroutle t (Kieran: https://www.herveleger.best/)
Цитувати
 
 
0 #5336 Humminbirduyy 26.11.2021 19:37
works of art.
Цитувати
 
 
0 #5335 inagentytasouch 26.11.2021 15:43
"Комитет против пыток"
"Благотворительн ый фонд" помощи (CAF UK)
На это денежных средств было потрачено более 35 миллионов рублей.
Через финансирования подобных организаций, Великобритания стремится вторгаться в экономику и политику Российской федерации.
Что за организации проплачиваются в Нашем государстве.


след англии Насилию нет
Цитувати
 
 
0 #5334 Premiumueo 26.11.2021 15:16
reproduced by hand, in contrast
Цитувати
 
 
0 #5333 Davidquith 26.11.2021 07:27
Discover trusted gambling guides, the best sites & games and the latest promotions - you’ll find it all here!
Цитувати
 
 
0 #5332 Foamcbh 25.11.2021 21:15
and was erased, and on cleaned
Цитувати
 
 
0 #5331 KitchenAidvag 25.11.2021 21:07
the spread of parchment.
Цитувати
 
 
0 #5330 Unsashy 25.11.2021 15:28
https://saunikrasnoyarsk.ru/
Цитувати
 
 
0 #5329 Incipiotfg 25.11.2021 00:31
from a printed book, reproduction
Цитувати
 
 
0 #5328 Zodiaciqf 24.11.2021 15:08
and 12 thousand Georgian manuscripts
Цитувати
 
 
0 #5327 RichardEdulk 24.11.2021 14:17
Bitcoin-Investitionen: http://fieldmanager.biz/__media__/js/netsoltrademark.php?d=youtube.com/watch?v=B8mrNryb8Lk
Bitcoin-Handel: http://hoursunlimited.ca/__media__/js/netsoltrademark.php?d=youtube.com/watch?v=B8mrNryb8Lk
Passives Bitcoin-Einkommen: http://www.sadly-missed.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=youtube.com/watch?v=B8mrNryb8Lk
Bitcoin-Euro: http://mydom.review/domain/youtube.com/watch?v=B8mrNryb8Lk
Geld verdienen im Internet: http://romhacking.ru/go?http://youtube.com/watch?v=B8mrNryb8Lk
Цитувати
 
 
0 #5326 Flukegff 24.11.2021 11:09
books in ancient times was papyrus
Цитувати
 
 
0 #5325 Flashpaqfaw 24.11.2021 07:39
Since the era of Charlemagne
Цитувати
 
 
0 #5324 Richardliere 24.11.2021 04:40
Гидра официальный - Гидра сайт, Гидра
Цитувати
 
 
0 #5323 Georgehox 23.11.2021 15:30
seo оптимизация сколько стоит - поисковое продвижение раскрутка, seo продвижение сайта заказать
Цитувати
 
 
0 #5322 PatrickTew 23.11.2021 15:25
гидростанция для подъемника 380 - гидростанция цена, маслостанция гидравлическая
Цитувати
 
 
0 #5321 DonaldKesee 23.11.2021 13:15
презентация готовых домов ижевск - скидка на строительство дома под ключ, строительство дома обмен квартиру
Цитувати
 
 
0 #5320 Bradleyembap 23.11.2021 04:52
http://easymovers.pk/news/bitcoin_tumbler__bitcoin_mixing__top_5_bitcoin_mixer__best_bitcoin_tumbler.html
Bitcoin blender
Цитувати
 
 
0 #5319 Haywardxdb 23.11.2021 00:45
ancient and medieval Latin,
Цитувати
 
 
0 #5318 Элла 23.11.2021 00:17
Нет времени на уборку, но хотите, чтобы дома/в офисе было чисто и уютно?
Мы занимаемся уборкой квартир с 2020 года.
Выполняем весь спектр клининговых услуг:
- Уборку офисов
- Уборку квартир и домов.
- Уборку коммерческих помещений.

Наши преимущества:
- Не завышаем стоимость.
- Приедем оперативно, в день звонка.
- У нас присутствует уборку под ключ-все чистящие и моющие средства наши, включая пылесосы и сопутствующий инвентарь
- Отсутствие клинеров с маленьким опытом работы.
- Безопасность и сохранность Ваших вещей гарантируется.
- Оплата после работы. Сначала приемка, потом оплата.

Хотите оставить заявку или остались вопросы?
Свяжитесь с нами!
E-mail:
Тел: 89112898551 (whatsApp, viber, telegram)
Цитувати
 
 
0 #5317 DennisBog 22.11.2021 15:21
смотреть очень красивое порно бесплатно https://pornosekserotika.com/ ростов девушка порно

домашнее порно дома https://pornosekserotika.com/categories/%d0%a0%d1%8b%d0%b6%d0%b0%d1%8f+%d1%81%d0%be%d0%bb%d0%be+%d1%81%d0%bb%d0%b8%d0%b2%d0%be%d1%87%d0%bd%d1%8b%d0%b9/
Цитувати
 
 
0 #5316 EdwardBut 22.11.2021 15:15
порнуха анал домашние https://rus-pornuha.com/

порнуха русская бывшая https://rus-pornuha.com/tags/%d0%97%d1%80%d0%b5%d0%bb%d0%b0%d1%8f+%d0%ba%d0%be%d1%80%d0%be%d0%b2%d0%b0+%d1%82%d1%80%d0%b0%d1%85%d0%b0%d0%b5%d1%82+%d0%b7%d1%80%d0%b5%d0%bb%d1%83%d1%8e+%d0%b7%d1%80%d0%b5%d0%bb%d1%83%d1%8e+%d0%b7%d1%80%d0%b5%d0%bb%d1%83%d1%8e/
порнуха жену с другом
молодая девушка первый порно
порно анал самое
русский секс с разговорами
смотреть скачать хорошие порно
секс игры
бесплатное короткое порно зрелой
скачать бесплатно порно лет
красивое порно сперма
попа зрелой женщины порно
скачать порно бесплатно без смс
54d1e78
Цитувати
 
 
0 #5315 Zodiacjwh 22.11.2021 15:11
and was erased, and on cleaned
Цитувати
 
 
0 #5314 Rubberjdl 22.11.2021 12:01
Europe, and in Ancient Russia
Цитувати
 
 
0 #5313 Carpettbo 22.11.2021 11:48
Since the era of Charlemagne
Цитувати
 
 
0 #5312 Vortexjwy 22.11.2021 11:38
bride, Julie d'Angenne.
Цитувати
 
 
0 #5311 Dysonyyi 22.11.2021 09:13
and was erased, and on cleaned
Цитувати
 
 
0 #5310 visaWhawica 22.11.2021 07:19
Инвестирование
Как заработать денежные средства, вкладывая в жилплощадь?
Перепродажа жилья - перечисленное -это бизнес затем чтобы получить успеха необходимы: смекалка, знания и составление плана .
Корпорация работает с покупкой активов недвижимости, давая шанс одним избавляться от долговых обязательств, а прочим успешно заработать на всем этом.
Выкуп жилья - известный метод долгосрочного инвестирования, так же - если вы абсолютно всё оформите удачно - тогда вы сумеете успешно заработать реальные средства!
Флиппинг-вкладчик капитала время от времени покупает дома, а потом реализовывает их с намерением извлечения выгоды. С тем чтобы жилплощадь числилось активом, его надлежит приобретать с намерением быстро перепродать. Промежуток времени между приобретением и перепродажей зачастую образует от пары месяцев и до одного года.

visa eb5
Цитувати
 
 
0 #5309 Augustvcj 22.11.2021 05:13
which is carried out by the printing
Цитувати
 
 
0 #5308 Weaponlkj 22.11.2021 03:16
handwritten synonym
Цитувати
 
 
0 #5307 Fenderbil 22.11.2021 00:56
manuscripts attributed to Robins
Цитувати
 
 
0 #5306 Richardkak 21.11.2021 21:14
порно на русском языке с дочкой

русское порно стариков https://pornosexrolik.info/categories/s-hudymi/

секс на кухне
голые девушки снятые на видео
девушки снимаются в порно
порно видео молодые пьяные
секс выебал
порно видео молодые со зрелыми
порно смотреть бесплатно огромный
домашнее порно изнасиловал
порно секс девушки 18
ретро порно фото зрелых
b461bf1 порно русское т
Цитувати
 
 
0 #5305 Bluetoothgmw 20.11.2021 01:26
then only a few have reached us
Цитувати
 
 
0 #5304 Dysonrer 19.11.2021 18:15
so expensive material
Цитувати
 
 
0 #5303 photos 19.11.2021 15:29
http://tpgem.com.tw/upload/UserFiles/file/22936-debt-collection-laws-florida.pdf
http://arcadiaregency.com/uploads/20835-zombie-debt-collectors-and-the.pdf
http://arcadiaregency.com/uploads/33632-fdcpa-debt-collector-language.pdf
http://sakulchaiplace.com/Uploads/92687-once-a-debt-relief-agency-has.pdf
http://dworbieland.pl/userfiles/9560-ultimate-game-collection-500.pdf

click here: http://mpksieradz.pl/upload/38424-how-can-i-stop-creditors-from.pdf
click here: http://sakulchaiplace.com/Uploads/84391-can-i-be-sued-for-credit-card.pdf
click here: http://backupcenters.com/userfiles/52000-how-to-get-a-collector-to-stop.pdf
click here: http://arcadiaregency.com/uploads/47134-creditors-replies-to-dispute.pdf
Цитувати
 
 
0 #5302 ThomasHom 19.11.2021 12:20
Инвесторами являются физические и юридические лица, приобретающие ценные бумаги от своего имени и за собственный счет с целью получения прибыли.
Европейский банк реконструкции и развития и Таджикистан договорились о финансировании строительства региональной автодороги.
Одним из основных инвестиционных принципов является доходность. Доходность представляет собой возможность получения инвестором определенных доходов в будущем, которые состоят из курсовой разницы и дивидендов или процентов по этим ценным бумагам.

https://ctomk.ru/ подробнее
Цитувати
 
 
0 #5301 WilliamCof 19.11.2021 02:52
7626$ for 8 minutes Binary options trading strategy
Trade best Binary options - deposit 10$ cashback up to 60% every week
https://go.binaryoptionstrade.shop
Цитувати
 
 
0 #5300 Airbladeqhf 18.11.2021 14:01
drafts of literary works
Цитувати
 
 
0 #5299 Sunburstyre 17.11.2021 18:21
or their samples written
Цитувати
 
 
0 #5298 Cuttermev 17.11.2021 12:34
from lat. manus - "hand" and scribo - "I write") ]
Цитувати
 
 
0 #5297 KitchenAidoop 16.11.2021 20:33
, text and illustrations to which
Цитувати
 
 
0 #5296 Arnottaae 16.11.2021 18:38
drafts of literary works
Цитувати
 
 
0 #5295 ColinObeby 16.11.2021 18:06
Имплантация зубов Тушино
Цитувати
 
 
0 #5294 Businessgge 16.11.2021 12:13
Middle Ages as in Western
Цитувати
 
 
0 #5293 Annotationsbas 16.11.2021 10:15
handwritten by the author.
Цитувати
 
 
0 #5292 utafevokei 16.11.2021 03:05
http://slkjfdf.net/ - Otiyowi Wuzaju qkb.joaq.beregnucya.dubrlibr.rv.ua.dat.xt http://slkjfdf.net/
Цитувати
 
 
0 #5291 iayeculguvuk 16.11.2021 02:57
http://slkjfdf.net/ - Azefilufe Uwepif vtg.jopz.beregnucya.dubrlibr.rv.ua.fpb.gb http://slkjfdf.net/
Цитувати
 
 
0 #5290 Siniaabego 15.11.2021 02:15
mom and son big ass

http://webservices.icodes.co.uk/transfer2.php?location=https%3A%2F%2Ftubesweet.xyz%2Fcategory%2Fanal%2F
Цитувати
 
 
0 #5289 Glasscxl 14.11.2021 21:11
At the same time, many antique
Цитувати
 
 
0 #5288 Augustzcp 14.11.2021 05:16
number of surviving European
Цитувати
 
 
0 #5287 Dysonhao 13.11.2021 14:49
elements (case, binding).
Цитувати
 
 
0 #5286 dakQuiep 13.11.2021 12:11
Покажут все и правдоподобно бесплатно. Она покажет в Esis письку. Если вы захотели получить огромное количество общения то проститутки Питер бдсм только ради совершеннолетни х. Проститутки метро Гостиный двор
Цитувати
 
 
0 #5285 AnthonyTes 13.11.2021 10:27
жк атлантис официальный сайт застройщика - жк атлантис, жк атлантис мытищи официальный сайт
Цитувати
 
 
0 #5284 Seriesrjh 12.11.2021 22:53
Of his works, he is especially famous
Цитувати
 
 
0 #5283 Ascenthbz 12.11.2021 20:32
from a printed book, reproduction
Цитувати
 
 
0 #5282 Batteriesysj 12.11.2021 20:29
the spread of parchment.
Цитувати
 
 
0 #5281 Linksysjnw 12.11.2021 18:37
manuscripts significantly
Цитувати
 
 
0 #5280 Bronconvf 12.11.2021 18:19
text carrier and protective
Цитувати
 
 
0 #5279 Yamahahdz 12.11.2021 15:01
XVII century was Nicholas Jarry .
Цитувати
 
 
0 #5278 Vortextdq 12.11.2021 11:55
By the end of the 15th century, 35
Цитувати
 
 
0 #5277 Fendercrw 12.11.2021 10:13
way. Handwritten book
Цитувати
 
 
0 #5276 Vortexyur 12.11.2021 09:43
handwritten synonym
Цитувати
 
 
0 #5275 Professionalqdh 12.11.2021 09:32
secular brotherhoods of scribes.
Цитувати
 
 
0 #5274 Linksysljw 12.11.2021 09:02
manuscripts attributed to Robins
Цитувати
 
 
0 #5273 RobertSem 11.11.2021 15:04
смотреть порно видео 18

http://pornnax.com/categories/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B4%D0%BE%D1%81/
Цитувати
 
 
0 #5272 DarylIceds 11.11.2021 13:32
https://baoly.ru/rrh вавада рабочее зеркало


https://raymonddvmb11098.ourcodeblog.com/7082581/отзывы-вавада вавада как получить бонус
http://knoxibtj44322.develop-blog.com/9993880/vavada-казино-бонус вавада приложение
http://felixyqgv98876.blog-a-story.com/9888352/vavada-бонус-за-регистрацию vavada казино отзывы
https://israelvhpv36924.idblogmaker.com/8299213/вавада-приложение vavada как снять деньги
http://andremjfx99987.slypage.com/9388223/вавада-онлайн-скачать вавада казино онлайн официальный сайт

casino vavada онлайн
vavada как снять деньги
90b461b
Цитувати
 
 
0 #5271 Lilianawop 11.11.2021 12:13
does accutane get rid of scars
does insurance cover accutane
Цитувати
 
 
0 #5270 Irrigationjln 11.11.2021 06:48
and was erased, and on cleaned
Цитувати
 
 
0 #5269 Yamahaflz 11.11.2021 00:27
By the end of the 15th century, 35
Цитувати
 
 
0 #5268 Marshallsdc 10.11.2021 22:21
Manuscript is a collective name for texts
Цитувати
 
 
0 #5267 Blendervzd 10.11.2021 22:12
Century to a kind of destruction:
Цитувати
 
 
0 #5266 Sunburstslv 10.11.2021 21:12
only a few survived.
Цитувати
 
 
0 #5265 Securityoyp 10.11.2021 20:30
the best poets of his era and
Цитувати
 
 
0 #5264 Scannerapc 10.11.2021 20:18
books in ancient times was papyrus
Цитувати
 
 
0 #5263 fuegith 10.11.2021 19:42
https://saunapeterburg.ru/
Цитувати
 
 
0 #5262 Beaconfeb 10.11.2021 19:14
reproduced by hand, in contrast
Цитувати
 
 
0 #5261 Vintagejod 10.11.2021 18:24
which is carried out by the printing
Цитувати
 
 
0 #5260 Drywallgol 10.11.2021 16:19
multiplies (see also article
Цитувати
 
 
0 #5259 Feederylr 10.11.2021 14:38
By the end of the 15th century, 35
Цитувати
 
 
0 #5258 Seriesbxn 10.11.2021 13:24
, text and illustrations to which
Цитувати
 
 
0 #5257 KitchenAiduqt 09.11.2021 21:25
Since manuscripts are subject to deterioration
Цитувати
 
 
0 #5256 Nespressofhx 09.11.2021 21:09
book about the chess of love ", created by
Цитувати
 
 
0 #5255 Ascentggn 09.11.2021 19:13
, text and illustrations to which
Цитувати
 
 
0 #5254 Holographicqiv 09.11.2021 15:41
number of surviving European
Цитувати
 
 
0 #5253 Candydgb 09.11.2021 15:08
secular brotherhoods of scribes.
Цитувати
 
 
0 #5252 Avalanchefeh 09.11.2021 12:56
mostly in monasteries.
Цитувати
 
 
0 #5251 Squierlsi 09.11.2021 12:13
book about the chess of love ", created by
Цитувати
 
 
0 #5250 Leupoldpqk 09.11.2021 11:57
The most common form
Цитувати
 
 
0 #5249 Sanderfxf 09.11.2021 11:07
or their samples written
Цитувати
 
 
0 #5248 Sightvhg 09.11.2021 10:55
only a few survived.
Цитувати
 
 
0 #5247 Speakeriko 09.11.2021 09:33
Preserved about 300 thousand.
Цитувати
 
 
0 #5246 Securityadk 09.11.2021 09:04
One of the most skilled calligraphers
Цитувати
 
 
0 #5245 Foamnlr 09.11.2021 08:46
handwritten synonym
Цитувати
 
 
0 #5244 Businessltm 09.11.2021 08:45
book about the chess of love ", created by
Цитувати
 
 
0 #5243 Plasticbxp 09.11.2021 08:03
XVII century was Nicholas Jarry .
Цитувати
 
 
0 #5242 Generationkmh 09.11.2021 04:15
or their samples written
Цитувати
 
 
0 #5241 Dormandka 09.11.2021 03:39
so expensive material
Цитувати
 
 
0 #5240 Infraredxlk 08.11.2021 21:31
handwritten by the author.
Цитувати
 
 
0 #5239 Seriespoy 08.11.2021 20:18
book about the chess of love ", created by
Цитувати
 
 
0 #5238 Pouringseq 08.11.2021 19:44
handwritten synonym
Цитувати
 
 
0 #5237 Airbladercr 08.11.2021 19:13
Duke de Montosier
Цитувати
 
 
0 #5236 Vitamixdxx 08.11.2021 19:02
then only a few have reached us
Цитувати
 
 
0 #5235 Pouringgul 08.11.2021 16:33
for Countess Louise of Savoy
Цитувати
 
 
0 #5234 Feederxlg 08.11.2021 14:45
works of art.
Цитувати
 
 
0 #5233 Foamfur 08.11.2021 13:31
Preserved about 300 thousand.
Цитувати
 
 
0 #5232 Sighthuu 08.11.2021 11:32
written on the parchment was scratched out
Цитувати
 
 
0 #5231 Charleslar 08.11.2021 09:50
Хотелось бы почитать Ваше мнение
все про курс биткоина, курс биткоин,
криптовалюта,
биткоин доллары,
курс ether в долларах,
курс криптовалюти
Рад пообщаться на эти темы
Цитувати
 
 
0 #5230 Haywarddui 08.11.2021 07:46
Many calligraphers have acquired
Цитувати
 
 
0 #5229 Drywallwbc 08.11.2021 06:19
scroll. Go to Code Form
Цитувати
 
 
0 #5228 Visionwtw 08.11.2021 04:30
A handwritten book is a book
Цитувати
 
 
0 #5227 KitchenAidjro 08.11.2021 03:16
and was erased, and on cleaned
Цитувати
 
 
0 #5226 Clamcaseort 08.11.2021 01:45
or their samples written
Цитувати
 
 
0 #5225 Annotationsxib 08.11.2021 00:23
Of his works, he is especially famous
Цитувати
 
 
0 #5224 Fortressqkn 07.11.2021 20:56
Since manuscripts are subject to deterioration
Цитувати
 
 
0 #5223 Flashpaquwm 07.11.2021 14:54
bride, Julie d'Angenne.
Цитувати
 
 
0 #5222 KitchenAidyzv 07.11.2021 13:23
handwritten synonym
Цитувати
 
 
0 #5221 Testercnb 07.11.2021 12:46
among them acquired "Moral
Цитувати
 
 
0 #5220 Testerhyh 07.11.2021 07:23
the best poets of his era and
Цитувати
 
 
0 #5219 Pouringbqe 07.11.2021 02:20
only a few survived.
Цитувати
 
 
0 #5218 Fingerboardhvc 07.11.2021 00:23
then only a few have reached us
Цитувати
 
 
0 #5217 Glassdpj 06.11.2021 22:37
Duke de Montosier
Цитувати
 
 
0 #5216 Edelbrockysi 06.11.2021 21:05
way. Handwritten book
Цитувати
 
 
0 #5215 LeonardAmist 06.11.2021 18:51
Gurgaon is a city just southwest of New Delhi in northern India. It’s known as a financial and technology hub. The Kingdom of Dreams is a large complex for theatrical shows. Sheetala Mata Mandir is an orange-and-white-striped Hindu temple. The Vintage Camera Museum showcases cameras and prints spanning a century. West of the city, Sultanpur National Park is home to hundreds of bird species.

Gurugram

Gurgaon is a city just southwest of New Delhi in northern India. It’s known as a financial and technology hub. The Kingdom of Dreams is a large complex for theatrical shows. Sheetala Mata Mandir is an orange-and-white-striped Hindu temple. The Vintage Camera Museum showcases cameras and prints spanning a century. West of the city, Sultanpur National Park is home to hundreds of bird species.
Цитувати
 
 
0 #5214 Flexibleoeq 06.11.2021 17:05
written on the parchment was scratched out
Цитувати
 
 
0 #5213 Independentcla 06.11.2021 15:50
multiplies (see also article
Цитувати
 
 
0 #5212 NerotechRUViche 06.11.2021 10:49
Авторизация по звонку заменяет Captcha. Стоит дешевле и безопаснее. Забудьте о ботах.
https://nerotech.ru
https://nerotech.ru
Цитувати
 
 
0 #5211 Serieslir 06.11.2021 01:42
antiquities. These are the Egyptian papyri
Цитувати
 
 
0 #5210 Fingerboardhoi 05.11.2021 23:34
and 12 thousand Georgian manuscripts
Цитувати
 
 
0 #5209 Vitamixtye 05.11.2021 18:06
Of his works, he is especially famous
Цитувати
 
 
0 #5208 Ascentkdu 05.11.2021 12:12
term manuscript (late lat.manuscriptum,
Цитувати
 
 
0 #5207 Furrionjqp 05.11.2021 10:33
handwritten books were made,
Цитувати
 
 
0 #5206 JasonCoish 05.11.2021 01:29
Hello

Many People are dying nowadays because of Covid-19 so you must find out WHO IS OUR SAVIOR? before you die and face him

["Verily! We have made that which is on earth as an adoration for it (the earth) in order that We may test them (mankind) as to which of them is better in deeds."TMQ18:7 -

Go to

https://www.internetmosque.net/saviour/index.html

and find out the TRUTH before it is too late

Piece
Цитувати
 
 
0 #5205 Marshalloau 05.11.2021 00:34
A handwritten book is a book
Цитувати
 
 
0 #5204 Holographicahs 04.11.2021 22:43
written on the parchment was scratched out
Цитувати
 
 
0 #5203 Irrigationwyb 04.11.2021 11:35
Century to a kind of destruction:
Цитувати
 
 
0 #5202 Fendermze 04.11.2021 10:34
"Julia's Garland" (fr. Guirlande de Julie)
Цитувати
 
 
0 #5201 Holographicfqt 04.11.2021 09:27
for Countess Louise of Savoy
Цитувати
 
 
0 #5200 Rubberthz 04.11.2021 08:24
At the same time, many antique
Цитувати
 
 
0 #5199 Lymegreed 04.11.2021 03:14
I want to know your opinion about this clinic -
McAllen Lyme Disease Doctors Near Me
Цитувати
 
 
0 #5198 Plasticnix 04.11.2021 01:26
book about the chess of love ", created by
Цитувати
 
 
0 #5197 Premiumnga 03.11.2021 23:31
the spread of parchment.
Цитувати
 
 
0 #5196 Scanneroin 03.11.2021 22:36
Many calligraphers have acquired
Цитувати
 
 
0 #5195 Focusunc 03.11.2021 21:54
written on the parchment was scratched out
Цитувати
 
 
0 #5194 Securityofj 03.11.2021 21:48
handwritten books were made,
Цитувати
 
 
0 #5193 Documentyqx 03.11.2021 16:42
XVII century was Nicholas Jarry .
Цитувати
 
 
0 #5192 Stanmorebps 03.11.2021 16:26
Since the era of Charlemagne
Цитувати
 
 
0 #5191 Augustiub 03.11.2021 16:19
Testaru. Best known
Цитувати
 
 
0 #5190 Linksysjiq 03.11.2021 15:53
By the end of the 15th century, 35
Цитувати
 
 
0 #5189 Foamscw 03.11.2021 15:45
bride, Julie d'Angenne.
Цитувати
 
 
0 #5188 Humminbirdgpw 03.11.2021 13:28
new texts were rewritten
Цитувати
 
 
0 #5187 Visiondhc 03.11.2021 13:04
and 12 thousand Georgian manuscripts
Цитувати
 
 
0 #5186 Cutteracq 03.11.2021 12:25
and 12 thousand Georgian manuscripts
Цитувати
 
 
0 #5185 Boschfwk 03.11.2021 12:15
Preserved about 300 thousand.
Цитувати
 
 
0 #5184 Rubberrhz 03.11.2021 11:09
the spread of parchment.
Цитувати
 
 
0 #5183 Premiumuuu 03.11.2021 09:50
only a few survived.
Цитувати
 
 
0 #5182 Universalccf 03.11.2021 09:20
the spread of parchment.
Цитувати
 
 
0 #5181 Vintageelz 03.11.2021 08:45
(palimpsests). In the XIII-XV centuries in
Цитувати
 
 
0 #5180 Candyxob 03.11.2021 08:34
Since manuscripts are subject to deterioration
Цитувати
 
 
0 #5179 Premiumtgo 03.11.2021 07:09
collection of poems composed
Цитувати
 
 
0 #5178 Mojavefon 03.11.2021 06:26
and was erased, and on cleaned
Цитувати
 
 
0 #5177 Fortression 03.11.2021 05:38
Many calligraphers have acquired
Цитувати
 
 
0 #5176 Independentukf 03.11.2021 04:41
and was erased, and on cleaned
Цитувати
 
 
0 #5175 Amazonnnejx 03.11.2021 04:01
At the same time, many antique
Цитувати
 
 
0 #5174 Yamahawtq 03.11.2021 00:05
term manuscript (late lat.manuscriptum,
Цитувати
 
 
0 #5173 Amazonnnbld 02.11.2021 22:57
Middle Ages as in Western
Цитувати
 
 
0 #5172 Garminzacd 02.11.2021 21:54
secular brotherhoods of scribes.
Цитувати
 
 
0 #5171 OlegKack 02.11.2021 16:51
То о чем многие просто не задумываются, и другие интересные и важные темы на пример “ оргазм во время” раскрыты в интернет ресурсе.
Цитувати
 
 
0 #5170 Scannercej 02.11.2021 14:41
... As a rule, the manuscript is called
Цитувати
 
 
0 #5169 Visionjtd 02.11.2021 14:26
consists of the book itself
Цитувати
 
 
0 #5168 Epiphonenfo 02.11.2021 14:19
only a few survived.
Цитувати
 
 
0 #5167 Candybpe 02.11.2021 14:13
way. Handwritten book
Цитувати
 
 
0 #5166 Nespressoqbe 02.11.2021 14:03
Libraries of the Carolingian era). IN
Цитувати
 
 
0 #5165 Fingerboardnof 02.11.2021 14:00
scroll. Go to Code Form
Цитувати
 
 
0 #5164 Vortexhwc 02.11.2021 13:15
By the end of the 15th century, 35
Цитувати
 
 
0 #5163 Dormanect 02.11.2021 13:03
bride, Julie d'Angenne.
Цитувати
 
 
0 #5162 Linksyswit 02.11.2021 10:34
handwritten synonym
Цитувати
 
 
0 #5161 Furrionivw 02.11.2021 10:12
One of the most skilled calligraphers
Цитувати
 
 
0 #5160 CHIRPrkk 02.11.2021 10:10
new texts were rewritten
Цитувати
 
 
0 #5159 Infraredbga 02.11.2021 09:53
the best poets of his era and
Цитувати
 
 
0 #5158 Professionalboc 02.11.2021 08:47
Western Europe also formed
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити